به گزارش اکوایران، طلا دو روزی که از هفته معاملاتی در بازارهای جهانی گذشته است نزولی بوده اما سطح افت قیمتی شدید نبوده است و قیمت هر اونس فلز زرد از سطح 1920 دلار به محدوده کنونی 1914 دلار رسیده است.

گروهی از تحلیل گران مکث قیمتی طلا در روزهای گذشته را تکنیکال عنوان می کنند که در آن طلا در حال اصلاح قیمتی خود پس از شروع طوفانی در سال جدید بوده است. با این وجود بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که طلا امسال می تواند رکورد قیمتی تاریخی خود را جابه جا کند زیر فدرال رزرو سرعت رشد افزایش نرخ بهره را کاهش خواهد داد و در نهایت آن را متوقف خواهد کرد.

پس از اینکه داده های تورمی آمریکا در ماه دسامبر نزولی بود، اکنون بازارها احتمال افزایش 25 صدم درصدی نرخ بهره را بیشتر از قبل می دانند. همچنین بازارها در انتظار نشست بانک مرکزی ژاپن نیز هستند که می تواند سبب نوسان ارزش دلار نیز بشود، موضوعی بر بازار طلا نیز تاثیرگذار است.

در حال حاضر تحلیل گران تکنیکال بر این باورند که حتی بازگشت قیمتی طلا تا سطح 1852 دلار نیز نمی تواند اختلالی در چشم انداز صعودی قیمت طلا ایجاد کند.

قیمت بیت کوین نیز در روزی که گذشت باز هم افزایش یافت هر چند مقدار این افزایش محدود بود. بیت کوین فعلا توانسته است با قدرت مناسبی بالای مرز 21 هزار دلار تاب بیاورد. بیت کوین هفته گذشته نزدیک به 24 درصد افزایش قیمت داشت تا امیدها به احیای مجدد بازار رمزارزها زنده شود.

اتریوم نیز امروز صعودی بود تا دهمین روز متوالی صعودی خود را پشت سر بگذارد. دومین رمزارز بزرگ جهان از ابتدای سال تاکنون بیش از 31 درصد افزایش قیمت داشته است.