به گزارش اکو ایران، علی‌رغم کاهش قیمتی امروز طلا در آستانه ثبت پنجمین هفته متوالی صعودی خود قرار گرفته است. تحلیلگران بر این باورند که شاخص دلار آمریکا جایگاه مستحکم‌تری پیدا کرده است و این موضوع می‌تواند در هفته آینده قیمت طلا را کاهشی کند. 

البته طلا پشتیبان جدیدی نیز پیدا کرده است؛ داده‌های نسبتا ضعیف منتشر شده برای اقتصاد آمریکا نگرانی‌ها نسبت به رکود جهانی اقتصاد را افزایش داده است و طلا نیز که یکی از پناهگاه‌های امن سرمایه به حساب می‌آید در این مواقع با افزایش تقاضا مواجه می‌شود. 

اخیرا یکی از مقام‌های فدرال رزرو، نرخ بهره نهایی را بالاتر از ۵ درصد پیش‌بینی کرد اما بازارها در حال حاضر نرخ نهایی را در محدوده ۴.۹ درصد تخمین می‌زنند. همچنین بازارها برای جلسه بعدی فدرال رزرو، شانس افزایش ۲۵ صدم درصدی را بالاتر از ۹۳ درصد می‌دانند. به طور کلی به دلیل آغاز روند کاهشی تورم آمریکا، معامله‌گران پیش‌بینی می‌کنند، عقب‌نشینی بانک مرکزی آمریکا از سیاست‌های انقباضی‌اش آغاز شده است و این موضوع چشم‌انداز قیمتی طلا را صعودی کرده است. 

 

همچنین امروز بیت‌کوین به روال اغلب روزهای هفته گذشته، صعودی بود و در کانال ۲۱ هزار و ۳۰۰ دلاری نوسان داشت. با این حساب بیت‌کوین پس از هفته طوفانی که از هشت ژانویه آغاز و نزدیک به ۲۴ درصد افزایش قیمت داشت این هفته نیز بیش از ۲ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است تا ماه رویایی بزرگترین رمزارز ادامه داشته باشد. 

اتریوم نیز طبق عادت ۲۰ روز گذشته با سرعت بیشتری افزایش قیمت داشت تا در آستانه رد شدن از مرز ۱۶۰۰ دلاری قرار بگیرد. اتریوم از ابتدای سال تاکنون که فقط ۲۰ روز از آن می‌گذرد بیش از ۳۳ درصد افزایش قیمت داشته است.