به گزارش اکوایران، احسان خاندوزی، در ابتدای سال نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بود و از مرداد ماه، وقتی ابراهیم رئیسی او را برای یکی از مهمترین وزارتخانه ها صدا کرد، وزیر اقتصاد شد. خاندوزی در کسب نظر اکثریت نمایندگان، چالش جدی نداشت و توانست مسیر آسانی را از بهارستان به سمت باب همایون طی کند.

اما هنوز ۳ ماه از آغاز دوران وزارت نگذشته، ریزش بورس و فشار افکار عمومی باعث شد که تعارف های بین نمایندگان با همکار سابق کنار رود تا خاندوزی، سخت ترین روزش را در بهارستان بگذارند.

حتی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس نیز مستقیما وزیر اقتصاد را خطاب قرار داد و گفت: «جناب آقای خاندوزی، شما فرزند مجلس هستید، از شما انتظار خاصی داریم، باید سیاست دولت روشن و مشخص باشد. ما از بورس در بحش نظارت و کنترل انتظار داریم، این توقع مردم از وزارت اقتصاد و دارایی است.»

البته که کار به همین جا ختم نشد، مجتبی رضاخواه نماینده اصولگرای مجلس رو خاندوزی گفت: «وزیر اقتصاد بفرمایند در نزول شدید در سال گذشته، آیا دولت دخالت داشت؟ و به طور مشخص بگویند این دولت چه برنامه ای دارد؟ برنامه دولت فعلی برای جبران زیانهای مردم چیست؟ در نرخ سود بین بانکی که افزایش رخ داده و بانکها بجای سرمایه گذاری در بازار، بین خود سود را جابجا می کنند.»

حتی نمایندگان سکوت محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را نیز تحمل نکردند؛ پس از سخنان محمدرضا پورابراهیمی و عدم انتقاد جدی وی نسبت به عملکرد خاندوزی، محمدجواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد به سمت تریبون رفت و با فریاد خطاب به وی گفت: «۷ سال است این حرفها را می‌زنید، آقای وزیر هم با شما هماهنگ است و وضعیت بورس هم همین است».

نکته مغفول مانده حضور خاندوزی در مجلس

در جلسه امروز، فارغ از بحث ها و حواشی بوجود آمده، نکات جالبی از سوی معاون اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس مطرح شد که لابلای سخنرانی ها پنهان ماند؛ نکاتی که نشان می دهد که اهالی بهارستان و پاستور، بین رشد پیوسته بازار سهام و کنترل تورم، ظاهرا یک انتخاب بیشتر ندارند. برای اینکه در جریان جزئیات بیشتر قرار گیرید، می توانید ویدئوی بالا را ببینید.