به گزارش اکوایران ،انتشار نرخ های جدید مرغ ،تخم مرغ و روغن و ... کافی بود تا صبح زود بسیاری از شهروندان تهرانی به میادین میوه و تره بار و فروشگاه های بزرگ بروند تا قبل از تغییر قیمت ها کالاهای مورد نیاز خود را بخرند . هنوز تصاویر صف های طولانی مرغ در میادین میوه و تره بار در فضای مجازی فراگیر نشده بود که سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  آرامش در میادین میوه و تره بار حاکم است.

در ادامه این اطلاعیه آمده بود که با تدابیر و تمهیداتی که این سازمان برای تامین و عرضه کالاها و محصولات مورد نیاز شهروندان به کار گرفته است و شهروندان می توانند با کمال آرامش و اطمینان خاطر ارزاق و مایحتاج خود را از این مراکز تهیه کنند.

photo_2022-05-12_18-22-53

بر اساس این اطلاعیه،  با توجه به کیفیت مطلوب و قیمت مناسب محصولات در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و استقبال چشمگیر شهروندان از این مراکز، بر فضای 294 میدان و بازار میوه و تره بار پایتخت حاکم است.

اما مشاهدات مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره بار نشان می داد جو حاکم به آرامی که در این اطلاعیه آمده نبوده است . صف های طولانی برای مرغ ، کمبود محصولاتی که لیست قیمت جدید شان منتشر شده بود در بسیاری از میادین میوه و تره بار مشاهده می شود .

FSjv78ZXIAAXF4L

به گفته یکی از مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره بار غرب تهران صف مرغ به اندازه ای فشره و طولانی بوده که امکان ورود به میدان میوه و تره بار نبوده است .

برخی از شهروندان تهرانی امروز بیش از چند ساعت در صف مرغ و روغن در میادین و میوه تره بار ایستادند تا کمی مرغ و روغن را ارزان تر بخرند . هرچند که در مغازه های سطح شهر مرغ نایاب شده بود و حتی در فروشگاه های اینترنتی هم امکان خرید مرغ وجود نداشت .