مترو پرند سال ها بود معطل اعتبارات اندکی برای راه اندازی بود ،اواخر اردیبشهت ماه امسال اعلام شد که  با همکاری و هماهنگی با استانداری تهران و معاونت عمرانی استانداری ظرفیت مورد نیاز برای تکمیل متروی پرند تامین شده است و امروز تست سرد متروی پرند انجام شد .روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بین تهران و پرند تردد دارند که بیشتر آنها از خودروی شخصی برای تردد استفاده می کنند که با راه اندازی این خط مترو بسیاری از سفرهای مسافران پرند به تهران از طریق مترو انجام می شود . 

  ۴ کیلومتر ابتدایی این خط تا اراضی محدوده شهرآفتاب توسط شهرداری تهران ساخته و در سال۹۵ همزمان با بهره برداری از نمایشگاه شهر آفتاب، افتتاح شد. فاز دوم این خط نیز به طول ۲۶ کیلومتر تا شهر فرودگاهی امام خمینی به بهره برداری رسید و  متروی پرند تنها معطل ۱۹ کیلومتر بود که عملیات ساختمانی این ۱۹ کیلومتر نیز انجام شده  بود و تنها نصب تجهیزات باقی مانده بود.سازندگان این خط معتقد بودنددرصورت راه اندازی این خط از محل کاهش مصرف سوخت هزینه های ساخت آن به سرعت جبران می شود . امروز اعلام شد این خط تا بهمن ماه به بهره برداری می رسد .

محسن منصوری استاندار تهران  درباره مترو پرند در جمع خبرنگاران گفت: امروز طبق برنامه از پیش اعلام شده، تست سرد مترو پرند انجام شد. این پروژه بسیار سنگین بود و تمامی افراد دخیل در وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران، شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، مجلس، فرمانداری، قرارگاه خاتم الانبیاء و ...، تلاش شبانه روزی برای به ثمر رسیدن پروژه داشتند. 

استاندار تهران ضمن اشاره به انجام مطالعات پروژه در سال ۱۳۸۴ گفت: پروژه در سال ۱۳۹۱ به شهرداری تهران تحویل داده شد. عمده پیشرفت جهادی پروژه در یک سال گذشته صورت گرفته است. همچنین پروژه با نگاه فرابخشی نه دستگاهی، پیش برده شده است.

منصوری با بیان اینکه در تعاملات این پروژه روابط مجری و کارفرمایی جاری نبود، افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء، شهرداری تهران و شرکت راه آهن مترو تهران و حومه با یکدیگر جمع و تفریق اقتصادی نکردند و هر مجموعه‌ای هرکاری از دستش برآمده طبق تعهدات خود اجرا و عملی کرده است.

وی با بیان اینکه تأمین منابع از محل مولدسازی اراضی شهر جدید پرند با مدیریت شرکت شهرهای جدید اتفاق افتاده است، گفت: تأمین اعتبار کلی فاز اول پروژه انجام شده است اما حدود هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که با تأمین اعتبار از طریق اراضی، به زودی نقد خواهد شد.

استاندار تهران در ادامه عنوان کرد: تا پایان سال کار به مرحله نهایی می‌رسد و تست گرم هم انجام می‌شود تا این خدمات زیرساختی مهم در اختیار مردم پرند قرار گیرد.

منصوری درباره شایعاتی در خصوص تغییر فرماندار بهارستان گفت: آقای نوحی از بهترین فرمانداران هستند و با جدیت به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه در حاشیه انجام تست سرد خط متروی تهران پرند، با بیان اینکه تست سرد خط مترو تهران پرند امروز انجام و راه‌اندازی آن تا پایان سال صورت می گیرد، اظهار کرد:  این طرح در سال ۹۱ اجرای آن به شهرداری تهران واگذار شد، ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای فاز نخست این خط ۱۲۰۰ میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به اینکه فاصله پرند تا فرودگاه حدود ۲۰ کیلومتر است، گفت: به طور کلی خط مترو تهران پرند ۵۰ کیلومتر بوده و از جنوب خط یک مترو یعنی ایستگاه شاهد آغاز می‌شود.

درستی بیان کرد: ۳۰ کیلومتر از این خط قبلاً تا فرودگاه امام به بهره برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر آن در حال حاضر در حال راه‌اندازی است.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال اتمام یک لاین از این مسیر را خواهیم داشت و خط دو این مسیر به سمت واوان برای سال آینده اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه تاکید کرد: این خط، پنج  ایستگاه مصوب شامل شهر آفتاب، دو ایستگاه در فرودگاه امام (ره)، واوان و پرند دارد.

 علیرضا جعفری هم  در حاشیه تست سرد مسیر مترو پرند گفت: با توجه به کارهایی که قرار است با همکاری شرکت مترو تهران و قرارگاه خاتم الانبیاء انجام شود، امیدوارم بتوانیم هرچه سریع تر وعده ای که به مردم شهر پرند داده شده بود را محقق کنیم.

معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در ادامه افزود: با توجه به اینکه مهمترین خدمات حمل و نقلی مردم پرند از طریق ریل حمل و نقلی است، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید وزارت راه  و شهرسازی به منظور مشارکت در انجام این پروژه با مترو تهران، بخشی از بودجه مورد نیاز این خط را از طریق تهاتر تامین می‌کند.

وی افزود: تغییر کاربری اراضی مورد نظر طی توافقات حاصل شده و زمین های مورد نیاز داخل پرند برای واگذاری در قالب ۷۰۰ میلیارد تومان انجام گرفته و این نتیجه تهاتر در اختیار مترو تهران قرار می‌گیرد تا بخشی از هزینه‌ها برای اجرای خط تامین شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه در حوزه مدیریتی نیازمند فضای هم افزایی بین بخشی هستیم این توافق انجام شد تا با همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران این سطح خدمات در حوزه حمل و نقل عمومی مورد نیاز مردم پرند با سرعت طی شود. با ظرفیتی که در قرارگاه خاتم وجود دارد شاهد استفاده از توان مهندسان داخلی در تکمیل پروژه ها هستیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تاکید کرد: هماهنگی بین مدیران و مسئولان بخش های مختلف در رابطه با تهاتر انجام شده و مشکلی در این رابطه وجود ندارد و صورت جلسه های لازم نیز تهیه و مجوزهای لازم نیز صادر شده است.

جعفری با بیان اینکه به مردم شهر پرند وعده می دهیم که  دهه فجر فاز نخست  این پروژه به بهره برداری می رسد، گفت: این خط دارای دو لاین مسیر مترو است که به تناسب افزایش تقاضا شهروندان توسعه خط نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه عنوان کرد: این طرح یکی از پروژه های سنواتی از قدیم بوده و اتصال آن به مترو تهران در سال های گذشته بارها تکرار شده است و در فازهای مختلف قرار بود اجرا شود. در دوره مدیریت شهری اسبق افتتاح ایستگاه فرودگاه امام خمینی انجام شد و ادامه مسیر که حدود ۲۰ کیلومتر بود در بخش های مختلف اعتبار آن اعلام شده بود.

 معاون وزیر راه ادامه داد: برای تکمیل این خط ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است تا تجهیزات الکترونیکی آن نیز خریداری شود. با توجه به نیاز مردم پرند به مترو امیدواریم با یک رویکرد جهادی هماهنگی بین دستگاه های مختلف این پروژه هر چه زودتر تکمیل شود.

اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران هم در حاشیه تست سرد مترو پرند که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران و مدیرعامل مترو پایتخت انجام شد، گفت: حمل و نقل عمومی شهری یکی از موضوعات مهم و جزو نیازهای اساسی مردم تهران است. 

وی افزود: طبق مصوبه اخیر دولت تکمیل خطوط مترو شهرهای اقماری در دستور کار قرار گرفته است و برای این منظور استفاده از خطوط ریلی قطار بین شهری برای تکمیل پروژه مترو نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه امروز شاهد تست سرد اولین خط مترو پرند هستیم، ادامه داد:  این خط حدود ۲۰ کیلومتر است و  در بودجه امسال دولت ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تکمیل این خط در نظر گرفته است.

وی بیان کرد: طبق تفاهمی که بین شهرداری تهران، قرارگاه خاتم الانبیاء و شرکت عمرانی پرند منعقد شده در نظر داریم تا فاز نخست این طرح را تا بهمن ۱۴۰۱ تکمیل و به بهره برداری برسانیم تا مردم شهر پرند به راحتی بتوانند از خطوط مترو استفاده کنند.

شاکری یادآور شد: البته بخشی از این پروژه نیز توسط شرکت عمران شهر جدید پرند در گذشته انجام شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: وقتی ما عنوان می کنیم یک کار جهادی در این زمینه باید انجام شود، به این معناست که ما باید منتظر اقدامات دیگری نباشیم و به هیچ وجه چنین فعالیت هایی تعطیل نمی شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر شرکت مترو و قرارگاه خاتم تست سرد این پروژه را امروز انجام دادند. 

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: تصور من بر این است که خط سوم این مسیر نیز سال آینده با همکاری دستگاه های اجرایی احداث شود تا سر فاصله قطارهای مترو کمتر شود. 

وی  درباره حمایت های مجلس ادامه داد: مجلس اعتبار مورد نیاز این خط را در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفت و برای ساخت خط ۳ مترو پرند نیز مجلس حمایت های لازم را انجام می دهد.