مهدی پیرهادی در حاشیه هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران درباره پرونده خشکاندن درختان خیابان ولیعصر نبش خیابان محمودیه اظهار داشت: جلسه کمیسیون ماده ۷ شهرداری تهران تشکیل شد و جریمه حدود ۱۱۷ میلیارد تومانی خشکاندن درختان خیابان ولیعصر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه خیابان ولیعصر یکی از خیابان‌های با ارزش تهران است و ثبت ملی شده است، ادامه داد: احتمالاً علاوه بر این مبلغ، جریمه‌ای هم از سوی قوه قضائیه تعیین شود.

پیرهادی گفت: مجموعه حقوقی شهرداری تهران و منطقه یک و سازمان بوستان‌ها پیگیر کیفری موضوع هستند.

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: هم‌چنین مذاکراتی صورت گرفته و قرار است حداقل بیش از ۱۰۰ اصله درخت با بن مناسب در خیابان ولیعصر کاشته شود.

هفته گذشته نیز علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران خطاب به دادستان تهران گفته بود: محیط زیست شهری از مصادیق حقوق عامه محسوب می‌شود و از آن‌جا حفظ حقوق عامه یکی از ماموریت‌های دستگاه قضایی است، در صورت احراز تعدی به حقوق عمومی جامعه با جدیت برخورد خواهد شد.

همچنین علی‌محمد مختاری نیز مدتی پیش در جمع خبرنگاران درباره خشکاندن ۱۲ اصله درخت در خیابان ولی‌عصر(عج) گفت: مالک عمدا درختان خیابان ولی‌عصر(عج) را در مقابل ساختمان خود خشکانده است.