به گزارش اکو ایران : مترو تهران سال هاست چالش مالی دارد اما کمبودها و نیازهای این حوزه سبب نشده در این سال ها دولتمردان توجه ویژه ای به اعتبارات مترو در بودجه ملی داشته باشند . بودجه سال 1401 کشور این هفته به مجلس ارائه شد اما بررسی این بودجه نشان می دهد سهم مترو باز هم کاهش داشته است .

36

علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران  درباره سهم مترو از بودجه 1401 کشور به اکو ایران می گوید : در بودجه سال 1401 برای حمل و نقل عمومی امکان انتشار اوراق مشارکت برای قطارهای شهری پیش بینی شده  که رقم آن 8 هزار میلیارد تومان است که براساس بند د تبصره 5 در این 8 هزار میلیارد با نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم های مطهر در مشهد ، شیراز ،قم و ری شریک است. بنابراین سهم حمایت از ناوگان ریلی حدود 5 هزار و 500 میلیارد تومان می شود که اصل و سود نیز که سال گذشته 50 درصد بر عهده دولت بود  امسال برعهده شهرداری است .

وی ادامه می دهد: انتشار اوراق مشارکت پرهزینه است و 26 درصد ازاوراق هزینه انتشار آن می شود که زمانی که دولت 50 درصد اصل و سود آن را تضمین می کرد به صرفه بود اما درحال حاضر که دولت سهمی ندارد دیگر انتشار آن صرفه ندارد و درخواست می کنیم نمایندگان مجلس درجریان تصویب بودجه به هزینه انتشار اوراق دارد توجه کنند .

امام با بیان این که ردیف های بودجه و اعتبارات توسعه خطوط مترو هر ساله برای تهران با توجه به تورم نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش هم داشته است گفت :  2 ردیف  مشخص برای توسعه متروی تهران یکی در داخل شهر تهران در بودجه ملی پیش بینی شده است که در بخش توسعه مترو در داخل شهر تهران اعتبار پیش بینی شده در سال 1400 ، 63 میلیارد بود که در لایحه بودجخ 1401 به رقم 57 میلیارد تومان رسیده است . همچنین برای توسعه خط پرندکه سال 1400 ، 250 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود برای سال 1401 227 میلیارد پیش بینی شده که این ردیف هم کاهش پیدا کرده است .

وی بااشاره به این که در بودجه سال 1401 از افزایش 1 درصدی سهم شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده گفته شده است که به حمل و نقل  عمومی ، تجهیزات آتش نشانی ،نوسازی ناوگان و... با نظر وزیر کشور اختصاص پیدا کند که از این ردیف هم مشخص نیست چقدر به مترو خواهد رسید  .

به گزارش اکو ایران ، در بودجه سال آینده، برای شهرداری‌ها در سه بخش اعتبار پیش‌بینی شده است. در ماده د، تبصره پنج لایحه بودجه 1401 دولت تاکید شده است: به منظور توسعه حمل‌ونقل عمومی و زیرساخت‌های شهری به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آن‌ها اجازه داده می‌شود که با تایید وزارت کشور تا سقف هشتاد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی و با تضمین خود و بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری‌ها منتشر کنند. همچنین  اوراق فروش نرفته این بند در سقف مطالبات معوق طرح با تایید شهرداری مربوط به قابل واگذاری به طلبکاران آن طرح است. همچنین ده هزار میلیارد ریال نیز از اوراق مالی اسلامی این بند به بازآفرینی شهری بافت‌های فرسوده پیرامون حرم‌های مطهر در مشهد و قم و شیراز و تهران تعلق پیدا می‌کند که البته تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق نیز به عهده شهرداری‌هاست. اعتباراتی که باوجود تورم سالانه 45.4 درصدی نسبت به سال قبل بدون افزایش باقی مانده است.

 همچنین تبصره 6 لایحه بودجه که با عنوان عوارض و مالیات مشخص شده است نیز آمده است که «وزارت کشور موظف است، از طریق شهرداری‌های کشور در سقف یک درصد سهم افزایش‌یافته شهرداری‌ها از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال 1400 تا 300 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های حمل‌ونقل عمومی درون شهری، «شامل ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی و قطار شهری و حومه»، ساماندهی و مدیریت پسماند، تامین نردبان هیدرولیکی و ماشین‌آلات آتش نشانی و تامین، تجهیز دوربین‌های ترافیک شهری اختصاص دهد. سهم اعتبارات هر شهرستان برای موارد فوق‌الذکر توسط وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود. وزارت کشور موظف است گزارش‌های لازم را در مقاطع سه ماهه پس از جمع‌بندی به سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.» این یعنی در لایحه بودجه حتی برای محل هزینه‌کرد ارزش افزوده در شهرداری‌ها هم تعیین تکلیف شده است.

در پیوست شماره یک لایحه بودجه سال 1401نیز مشخص شده که دولت برای برنامه حمل و نقل شهری و روستایی اعتبار15030560

 میلیون ریالی در نظر گرفته است. در حالی که این اعتبار سال گذشته15640859 میلیون ریال بوده است. دولت برای اتصال شهر اسلامشهر به متروی تهران نیز رقم ۹۲۶۱۶۰ میلیون ریال اعتبار براورد کرده است. درحالی که در بودجه سال 1400این رقم 1,018,000 میلیون ریال در نظرگرفته شده بود. همچنین اعتبار احداث قطار حومه‌ای تهران به پرند نیز230000میلیون ریال کم شده است.

همچنین در پیوست یک اعتبار  طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای احداث و تکمیل خطوط اولویت دار متروی تهران، 572هزار و 40 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.همچنین برای تامین دو هزار واگن قطار شهری نیز 444هزار و 920 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین در بودجه سال آینده  در قالب کمک به توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای از رده خارج کردن 25هزار خودروی فرسوده، خرید و نوسازی 17هزار دستگاه اتوبوس و مینی بوس (متوسط 50درصد سهم دولت)، 16هزار خودوری عمومی کوچک مبلغ 4630800  برآورد سال 1401نیز پیش بینی شده است 

در بخش دیگری از لایحه بودجه امسال نیز برای اجرای طرح ناحیه کاهش آلودگی هوا که هدف آن کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل‌ونقل عمومی شهر تهران است نیز حدود 90 میلیارد تومان از بخش تملک دارایی‌ها در نظر گرفته شده است. این درحالیست که سال گذشته  برای این موضوع حدود 100 میلیارد تومان پیش بینی شده بود.

در ردیف دیگر نیز برای اجرای قانون هوای پاک نیز سهم 3200000 میلیون ریالی در نظر گرفته شده است که برای البته تنها مختص به شهرداری‌ها نیست. حساب‌های سرانگشتی حاکی از آب‌رفتن اعتبارات شهرداری‌ها در بودجه امسال دولت است.