بهای نفت خام در ادامه معاملات روز دوشنبه با توجه به چشم‌انداز قوی تقاضا از یک سو و انتظار تصمیم حفظ سطح تولید کشورهای اوپک پلاس از سوی دیگر افزایش یافت.

بهای نفت خام برنت با 69 سنت افزایش به 84.4 دلار رسید. نفت خام اینترمدیت که در ابتدای روز سطح حمایتی 83 دلار را از دست داده بود با 42 سنت افزایش به 83.99 دلار در هر بشکه رسید.

استفان برنوک از کارگزاری پی وی ام اویل می‌گوید: «عوامل بنیادین برای کوتاه مدت تغییری نکرده و بازار همچنان با کمبود عرضه روبرو است.»

نظر سنجی‌ای که از سوی رویترز برگزار شده نشان می‌دهد تحلیلگران انتظار دارند بهای نفت خام تا پایان سال نزدیک 80 دلار در هر بشکه باقی بماند.

روز شنبه جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده از کشورهای عضو جی 20 که توان افزودن بر تولید نفت خام دارند خواست تا برای اطمینان بخشی به بهبود اقتصاد جهانی تولید را افزایش دهند.

قیمت نفت خام در حالی در ادامه معاملات روز دوشنبه بالا رفت که در ابتدای روز کاهش یافته بود. این کاهش در واکنش به اقدام بی‌سابقه دولت چین در اعلام استفاده از ذخایر بنزین و گازوئیل صورت گرفت

کشورهای اوپک پلاس 4 نوامبر بعد از مدت‌ها نشست‌های مجازی به صورت حضوری در وین گردهم می‌ایند تا وضعیت بازار نفت خام را بررسی کنند. وزرای انرژی و نفت خام عربستان، الجزایر و عراق تاکنون در خصوص احتمالات خروجی این نشست اظهار نظر کرده و تلویحا نشان داده‌اند اوپک پلاس طرحی که هر ماه فقط 400 هزار بشکه افزایش را تایید می‌کند ادامه خواهد داد.