رپرتاژ آگهی: شاخص‌کل بورس در یکساله منتهی به ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ منفی ۷ درصد بوده، از تعداد ۷۳ صندوق سهامی ETF بازار‌سرمایه، ۴۶ صندوق توانسته‌اند بالاتر از شاخص‌کل بورس بازدهی کسب کنند و تنها «صندوق سهامی سرو» توانسته بازدهی مثبت و ۱۰ درصد بالاتر از شاخص‌کل بورس داشته باشد.

پس از سرو صندوق سهامی آساس با منفی ۰.۶ و اطلس با منفی ۴.۹ قرار دارند:

Picture3

اهمیت صندوق‌های سهامی در دوران نزولی بازار‌سرمایه

صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابزارهای نوینی هستند که برای سرمایه‌گذاری عامه مردم در بورس طراحی شده است، با این صندوق‌ها بورس از یک بازار خاص و حرفه‌ای به یک بازار عام برای تمامی افراد جامعه تبدیل شده است و تمامی افراد با هر سن و دانشی می‌توانند برای آینده خود در بورس سرمایه‌گذاری کنند.

این صندوق‌ها توسط معامله‌گران حرفه‌ای و با تجربه بورسی مدیریت می‌شود و افراد با سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها در واقع غیر‌مستقیم وارد معامله‌گری بهترین سهم‌های بورس می‌شوند، این صندوق‌ها مانند ETF «سرو» بازدهی بالاتر از شاخص‌کل بورس و افرادی که مستقیم سهام می‌خرند بازدهی بالاتری کسب می‌کنند.

بازدهی یا سود سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها بستگی به وضعیت شاخص بورس و عملکرد صندوق‌ دارد، برای مثال عملکرد گذشته ETF «سرو» نشان می‌دهد این نماد همیشه از شاخص‌کل و سایر بازارها مانند طلا، دلار، مسکن، خودرو و... سود یا بازدهی بیشتری داشته است.

صندوق سهامی سرو از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۹۸ تا‌کنون بازدهی ۱۲۵۰ درصدی کسب کرده یا به عبارتی ۱۲.۵ برابر شده که از بازار‌های ارز، طلا، دلار و مسکن بالاتر بوده است.

*چگونه در صندوق سهامی سرو سرمایه‌گذاری کنیم؟

صندوق سهامی سرو ETF است و بر روی تابلوی معاملات بازار سهام قابل خرید و فروش است، افرادی که کد‌بورسی دارند می‌توانند به راحتی با جستجوی نماد «سرو» این صندوق را خریداری کنند. و افرادی که کد‌بورسی ندارند می‌توانند با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ تماس بگیرند و با دریافت کد‌بورسی در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند.

کدبورسی دارید / ورود به سامانه معاملاتی کارگزاری / رفتن به قسمت جستجو / وارد کردن عبارت «سرو» / خرید به میزان دلخواه

کد بورسی ندارید / تماس با شماره ۰۲۱۷۹۳۲۶ / دریافت کدبورسی / خرید نماد سرو

برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به سایت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج مراجعه کنید و شماره خود را ثبت کنید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.