برنامه کرور

بازار ارز زیر سایه مذاکرات سیاسی

بازار ارز درهفته ای که گذشت چه تغییراتی را پشت سر گذاشت؟ آیا قیمت ارز پایین می‌آید یا سیر صعودی به خود می‌گیرد؟ وضعیت بازار طلا با چه تغییر و تحولاتی روبرو در هفته‌ای که گذشت روبرو شد؟ آیا این اولین بار است که در بازار کشورمان شاهد چنین نوساناتی در بازار ارز هستیم؟ این‌ها بخشی از سؤالاتی است که در این قسمت از برنامه «کرور» کارشناسان به آن پاسخ می‌دهند. همچنین اگر می‌خواهید بدانید که آیا می‌توان نرخ حقیقی ارز را تعیین کرد یا خیر، این برنامه به سؤال شما پاسخ می‌دهد و می‌توانید پای صحبت کارشناسان در این رابطه بنشینید.

تحلیل بازار ارز و سکه در هفته‌ای که گذشت

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که به تحلیل بازار ارز و سکه علاقه‌مند باشید و تمایل داشته باشید در آخر هر هفته آماری از وضعیت بازار ارز و سکه در هفته‌ای که گذشت را مطالعه کنید. اگر جزو این دسته از افراد هستید کارشناسان برنامه «کرور» به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند و بازار ارز و سکه را در هفته‌ای که گذشت را برای شما بررسی می‌کنند. تحلیل آمار بازار ارز و سکه و بعد از آن هم تحلیل شرایط بازار در آینده از جمله مباحثی است که درباره آن صحبت می‌شود. همچنین پاسخ به این سؤال که آیا شرایط بازار در دو سال گذشته سابقه‌دار بوده است یا خیر و چطور می‌توانیم بازار ارز را پیش‌بینی کنیم و قیمت واقعی ارز متأثر از چه متغیرهایی است؟ از دیگر پرسش‌هایی است که کارشناسان حاضر در این قسمت از برنامه «کرور» به آن پاسخ می‌دهند.

در این قسمت از برنامه «کرور» از روز شنبه یعنی شروع هفته قیمت دلار و سکه بررسی می‌شود و آماری از بالاترین و کمترین قیمت در طول هفته گذشته به شما ارائه می‌شود. همچنین بحث میزان افزایش قیمت ارز، ریشه‌های افزایش قیمت و فروکش کردن نوسانات بازار ارز از دیگر موضوعاتی است که به طور مفصل در این برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد و به این سؤال پاسخ داده می‌شود که عوامل کاهش قیمت ارز و انتظارات جامعه چه نقشی در بازار ارز ایفا می‌کنند.

نوسانات بازار ارز تا کی ادامه پیدا می‌کند؟

بازار ارز و سایر بازارها در یکی دو سال گذشته نوسانات مختلفی را تجربه کرده است اما این بحث یکی دو سال گذشته نیست و سال‌هاست که به صورت سیکلی و دوره‌ای اتفاق افتاده است. حال به جای اینکه چرایی این موضوع را تفسیر کنیم، نکته مهم این است که علت اینکه نوسانات در بازارهای مختلف در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است را بررسی کنیم. در این میان گروهی دلیل بحران‌ها را به تحریم‌ها و عدم فروش نفت نسبت بدهند. گروه دیگر شاید ورود دشمن‌های خارجی به بازار را نسبت دهند و گروه دیگری کسری بودجه دولت را زیر سؤال می‌برند و این موضوع را مطرح می‌کنند که دولت می‌خواهد کسری بودجه را با افزایش قیمت دلار پر کند و یک دیالوگ دیگر هم این است که صف خرید و تقاضای مردم در بازار ارز، علت این بحران است. این‌ها موضوعاتی است که در رابطه با نوسانات بازار ارز در این قسمت از برنامه «کرور» مطرح می‌شود و هرکدام مورد تحلیل قرار می‌گیرد. در این برنامه همچنین چرایی نوسانات بازار ارز از نگاه کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ برای مثال مطرح می‌شود که برخی از کارشناسان این موضوع را در مقابل نوسانات بازار ارز مطرح می‌کنند که نرخ ارز درون‌زا است و از دل مدل و متعیرهایی مانند نقدینگی تغییر می‌کند اما در مقابل این گروه، گروه دیگری حامیان برون‌زا بودن نرخ ارز هستند و استدلال می‌کنند که بانک مرکزی باید نرخ را ثابت نگه دارد.

یکی دیگر از بخش‌های جذاب این برنامه بررسی تاریخچه پیدایش دلار در ایالات‌متحده آمریکا است. در این قسمت از برنامه به انواع دلار، شکل و ظاهرشان و شکل و نمادهایی که روی اسکناس‌ها طراحی شده و ... پرداخته شده است.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد