برنامه کرور

تصویر دلار در بودجه 99

در هفته گذشته دلار کانال جدیدی را تجربه کرد و از مرز 13هزارتومانی گذشت. از سوی دیگر رئیس کل بانک مرکزی همواره بر این نکته تاکید دارد که تقاضای واقعی بازار پاسخ داده خواهد شد. محور اصلی این برنامه بررسی نرخ ارز در بودجه 99 می‌باشد.

در هفته ای که گذشت دلار توانست از مرز 13هزار تومان عبور کرده و وارد کانال جدیدی شود. دلار با سرعت بالا روند افزایشی را دنبال کرده و توانسته پس از 6 ماه سد مقاومتی را بشکند. از این رو شاهد افزایش تقاضا هستیم، در واقع گفته می‌شود که در این شرایط انتظارات تغییر کرده است. رئیس کل بانک مرکزی اشاره می‌کند که بازار ارز در شرایط نوسان نیز برای سرمایه گذاری مناسب نمی‌باشد اما مردم با شکل گیری نوسانات و بروز ناآرامی‌ها به خرید دلار تمایل بیشتری نشان می‌دهند. همچنین همتی اشاره کرده که بانک مرکزی همواره تقاضای واقعی را پاسخ خواهد داد و عنوان کرده حدود یک میلیارد دلار برای واردات به اقتصاد کشور تزریق شده ولی در رابطه با تقاضای احتیاطی به نکته ای اشاره نکرده است.
نرخ دلار در بودجه سال آتی یکی دیگر از موضوعاتی است که در این برنامه به آن پرداخته می شود. کارشناس این برنامه بیان می کند که در بودجه ارقام مهم و کلیدی وجود دارد که نشان دهنده حرکت دولت و تراز مالی دولت می‌باشد.  نرخ ارز در بودجه به طور مشخص ذکر نمی‌شود اما از آنجاییکه دولت باید درآمد نفتی خود را به صورت ارزی بیان کند،  می‌توان نرخ ارز را محاسبه نمود که با یک محاسبه ساده این نرخ در سال 99 عددی بین 5700 تا 6000 تومان می‌باشد که امکان تغییر آن نیز در سال آتی وجود دارد. 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد