کاهش قیمت خودروهای داخلی تا ۴۰ درصد

بازار خودرو که ماه های گذشته قیمت‌های نجومی را به خود دید و خریداران خودرو را شوکه کرد طی هفته های اخیر روند کاهشی به خود گرفت که این روند از سه هفته پیش آغاز شد.

شروع روند کاهش قیمت خودرو

قیمت خودرو در سه هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفت؛  بازار خودرو که ماه های گذشته قیمت‌های نجومی را به خود دید و خریداران خودرو را شوکه کرد طی هفته های اخیر روند کاهشی به خود گرفت که این روند از سه هفته پیش آغاز شد.

در سطح بازار بسیاری از فروشندگان تمایلی به فروش ندارند. از سوی دیگر برخی از تقاضای مصرفی در بازار خودرو به دلیل کاهش انتظارات تورمی همچنان روند بازار را نزولی پیش بینی می‌کنند.

یکی از متغیرهای مهم در تغییر قیمت خودرو، نوسانات ارزی در بازار است که این موضوع هم می‌تواند در کنار سایر عوامل در کاهش قیمت خودرو موثر باشد.

بازار خودروهای خارجی نیز متاثر از کاهش قیمت ارز که به صورت مستقیم با آن ارتباط دارد، با افت قابل توجه مواجه شده است.

کاهش قیمت خودرو های داخلی و خارجی چقدر بود؟

بررسی بازار خودروهای داخلی از کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی قیمت خودروهای پرتیراژ حکایت دارد.

در این بین قیمت پژو ۲۰۷ تقریبا بیشترین افت قیمت را نسبت به سایر خودروها دارد.

در بازار خودروهای خارجی، ریزش ۲۱ درصدی قیمت دلار در هفته های گذشته از یک سو و اخبار مطرح شده مبنی بر آزاد شدن مشروط و نسبی ورادات خودرو منجر به کاهش قیمت خودروهای خارجی شده است.

با این حال بررسی گزارشات از سطح بازار نشان می دهد، در حال حاضر بسیار از متقاضیان خرید خودرو به دلیل کاهش انتظارات تورمی و امید به کاهش قیمت دست نگه داشتند و از سوی دیگر حتی برخی فروشندگان به دلیل خریدهای گران فعلا رغبتی برای فروش محصولات خود ندارند.

با این حال این سوال مطرح می‌شود که کاهش قیمت خودروهای داخلی و خارجی تا کجا ادامه دارد؟

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد