مرور اخبار جهان: آیا قیمت بیت‌کوین موهومی است؟

بلومبرگ: صعود قیمت بیت‌کوین بعد از حمایت از جانب شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری آرک

وال استریت ژورنال: خیز اسپاتیفای برای توسعه بازار و افزایش امکانات 

فوربز: مادرنا و فایزر، تولید واکسن‌هایشان را افزایش خواهند داد

 

بازگشت دوباره ی بیت‌کوین به کانال بالای ۵۰ هزار دلار

 به واسطه‌ی اظهارنظرهای حمایتی  کیتی وود، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری آرک در فلوریدا، روند کاهشی‌ای که این رمزارز داشت تجربه می‌کرد، متوقف شد و در روز چهارشنبه ۲۴ فوریه با قیمت قابل قبول ۵۱,۳۹۳ دلار، معامله شد. این در حالیست که بیت‌کوین هفته ی ناامیدکننده ای داشت و روز قبلش یعنی روز سه شنبه قیمتش به ۴۵ هزار دلار سقوط کرده بود. این افت قیمت دوباره شک و تردیدها در مورد بازار رمزارزها را زنده کرد که گویا نوسان و رشد پنج برابری قیمت این رمزارز طی سال گذشته، دوامی نخواهد داشت. کیتی وود که از شناخته شده ترین چهره‌های حوزه ی مدیریت سرمایه‌ است، در مصاحبه با بلومبرگ گفت به بیت کوین امیدوار است و اصلاحات روزهای گذشته در بازار، اتفاقا نشان دهنده سلامت بازار است و جای نگرانی نیست. ناگفته نماند که قیمت بیت‌کوین هنوز نسبت به رکوردش که ۵۸,۳۵۰ دلار بود، فاصله دارد، ولی رشد ۷.۲ درصدی اش در روز چهارشنبه نسبتا اوضاع را متعادل کرد. کماکان جمع بندی این است که بازار رمزارزها یکی از پر مناقشه‌ترین بازارهاست. مدافعینش معتقدن که رمزارزها دارایی های نوظهوری هستند که توسط سرمایه گذارانی با دیدهای بلند مدت، پذیرفته شدند و فقط نوسان‌گیرها یکه تاز این میدان نیستند، از طرف دیگه منتقدین اصرار دارند که رمزارزها و خصوصا بیت‌کوین در حال ایجاد حبابی هستند که ترکیدنش اجتناب ناپذیره.

 

اسپاتیفای قصد توسعه دارد

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی به شرکت سوئدی اسپاتیفای پرداخته . استپاتیفای که یک رسانه جاری یا همان استریمینگِ موسیقی، پادکست و ویدیو است، قصد توسعه دارد و از برنامه‌هایش برای گسترش بازار در آفریقا، آسیا، اروپا، حوزه ی دریای کاراییب و آمریکای لاتین، رونمایی کرد.

این رسانه ی سوئدی قصد دارد با ابزارهای نرم افزاری جدید و کارایی بیشتر اپلیکیشنش، چندین میلیون تولید کننده محتوا و شنونده ی جدید موسیقی جذب کند، از جمله این که ۳۶ زبان جدید به زبان هایی که اسپاتیفای پشتیبانی می‌کرد، قرار است اضافه شود و گفته میشود که این اقدام کاربرانش را به بیش از یک میلیارد نفر خواهد رساند.

آقای دنیل اِک، مدیر عامل اسپاتیفای در رویداد خبری ای که موضوعش توسعه ی این شرکت بود، گفته «سوپراستارهای امروز نسبت به قبل خیلی بیشتر شدند و باید در نظر داشت که حوزه های متفاوت و متنوعی هم برای سوپراستار شدن در سال‌های اخیر در دنیا ایجاد شده.». بسیاری از محتواهای تولید شده در اسپاتیفای در سراسر جهان، شنوندگان برون مرزی دارند و بنابراین گسترش بازار می‌تواند منجر به افزایش سرعت انتقال ایده ها و در نهایت ظهور خلاقیت‌های بیشتر خصوصا در  حوزه ی موسیقی شود

 

افزایش تولیدات واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش وبسایت مجله فوربز، کمپانی های تولید واکسن فایزر و مادرنا قصد دارند تا بهار تولیداتشان را به مقدار قابل توجهی افزایش بدهند. به نظر میاید که سرعت توزیع واکسن در ایالات متحده قرار است در ماه های آینده افزایش پیدا کند و دو برابر مقدار فعلی بشود که دلایل عمده اش افزایش تولیدات کمپانی های تولید واکسن و افزایش میزان دوز ارسالی به خارج از کشور عنوان شده. نماینده های کمپانی های فایزر و مادرنا هر دو در کنگره ی آمریکا، در روز سه شنبه ۲۳ فوریه اعلام کردند  تا پایان ماه جولای دو کمپانی روی هم ۶۰۰ میلیون دوز عرضه خواهند کرد،

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد