بهترین گوشی ارزان قیمت بازار چیست ؟

اگر قصد خرید گوشی دارید و به دنبال بهترین انتخاب در محدوده قیمتی ۳ میلیون تومانی هستید، ۴ گوشی از ۴ برند مختلف این قابلیت را دارد تا نگاه شما را به خود جذب کند.

در این ویدیو به بررسی این ۴ مدل گوشی پرداختیم و از نظرات کاربرها استفاده کردیم تا بتوانیم در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کنیم.

بهترین گوشی تا محدوده ۳ میلیون تومانی بازار چیست؟

تقریبا به جز اپل بقیه برندهای موجود در بازار ایران در رنج های قیمتی مختلف موبایل‌های متفاوتی در سطح‌های کیفی و قیمتی گسترده تولید میکنند تا بتوانند سلیقه درصد بیشتری از جامعه هدف را مورد پوشش خودشان قرار دهند

در این ویدیو به برسی بهترین گوشی‌های موبایل در محدوده قیمتی ۳ میلیونی پرداختیم و سعی کردیم با توجه تجربه کاربرها عیب‌ها و مزیت‌های اصلی آن را هم در اختیار شما قرار بدهیم

چهار موبایل نوکیا جی ۱۰ ، سامسونگ a۲ s ، موتورلا e۷ و شیائومی ردمی ۹ ام چهار  رقیب اصلی برای انتخاب مشتریان در این محدوده قیمتی هستند

ولی باید به این نکته توجه کنید که چه ویژگی برای شما بیشتر مورد توجه قرار دارد؟

نوکیا g۱۰ در بین این چهار نسخه تنها گوشی موجود است که در سال ۲۰۲۱ معرفی شده و تقریبا میتوان گفت مقداری به روز تر از بقیه است و چیزی حدود ۱۰۰ – ۱۵۰ هزار تومان هم از بقیه گران تر.

اما می‌تواند انتخاب اصلی ما باشد؟

اگر رزولوشن و تراکم پیکسی وخلاصه صفحه نمایش جز معیارهای اصلی ان است باید بگوییم که با این پول میتوانید چیز بهتری بخرید ضمن اینکه در بقیه بخش‌ها مثل پردازنده و باتری و دوربین هم مزیتی نسبت به بقیه گوشی‌ها ندارد

سامسونگ a۲s، دست بالا بین تراشه‌های مرکزی به کار رفته بین این چهار گوشی در اختیار سامسونگ است و در این موبایل از پردازنده اسنپ دراگون استفاده شده که جدای از سرعت و عملکردش کیفیت ساخت بالاتری دارد درحالی که عده ای معتقدند پردازنده ‌های مدیا تک بعد چند وقت سرعتشان افت میکند و همین باعث میشود عملکرد کلی گوشی با ضعف مواجه شود باید این نکته را هم بگوییم که پردازنده این گوشی هر چند اسنپ دراگون است ولی  ۱۴ نانومتریست و خب روی کاغذ پردازنده بقیه گوشی‌ها میتواند انتخاب معقول تری باشد ، سامسونگ که به نمایشگرهای با کیفیت معروف است در این موبایل با توجه به قیمت پایین خودش ترجیح داده مثل ۳ گوشی دیگر از تکنولوژی ای پی اس برای صفحه نمایش استفاده کند اما نداشتن اثر انگشت بدون شک بزرگترین نقطه ضعف این گوشی محسوب میشود.

موتورلا e۷ ، با توجه به اینکه به جز شیائومی بقیه گوشی‌هاحافظه شان ۶۴ گیگ است عدم پشتیبانی موتورلا از کارت حافظه جانبی مجزا میتواند نقطه ضعف این گوشی برای مشتریای حساس به میزان حافظه باشد. تراشه مرکزی این گوشی دقیقا مثل نوکیاست و تعداد ماژول‌های دوربین این گوشی دوتاست ولی اگرچه تعداد کمتری در دوربین‌ها دارد اما کیفیت دوربین اصلی این گوشی نسبت به بقیه دوربین‌ها بالاتر است و حسگر اول آن از روزلوشنی ۴۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد پس اگر شما به دنبال یک دوربین با کیفیت هستید قطعا موتورلا میتواند نگاه شما را جذب خودش کند ولی اگر باتری برایتان مهم است موتورلا یک سر وگردن نسبت به بقیه مدل‌ها در این بخش ضعیف‌تر عملکرده و با باتری ۴ هزار میلی امپری کار را جمع کرده درحالی که هر ۳ مدل دیگر ظرفیت باتریشان بالای ۵ هزار میلی امپر است.

ردمی ۹ ، با اقتدار میتوان گفت شیائومی استاد ساخت گوشی‌های ارزان قیمت است و در هر رنج قیمتی زیر ۱۰ – ۱۲ ملیون رقیب اصلی سایر برندهاست.

از باتری شروع کنیم سرعت شارژ شیائومی ۱۸ وات است و که از بقیه مدل‌ها بالاتر است. در بخش دوربین از ۴ ماژول دروبین استفاده می‌کند که هم در ظاهر جذاب ترش کرده و هم نیاز های متنوع تری را پوشش میدهد

البته دوربین اصلی از نظر کیفیت از موتورلا ضعیف تر و همرده با بقیه گوشی‌هاست. در صفحه نمایش یک سر و گردن از بقیه گوشی‌ها بالاتر است هم از نظر رزولوشن تصاویر و هم تراکم پیکسلی و ضمن اینکه از محافظ صفحه گوریلا گلس ۳ هم بهره مند است. فرکانس پردازنده این گوشی هم باز نسبت به رقبا بهتر است ولی میزان حافظه داخلی و رم این گوشی که در سرعت آن تاثیر گذار است از بقیه مدل‌ها در سطح پایینتری قرار داره.

در مجموع می‌توان گفت نظرات مثبت کاربرها بیشتر به سمت دو مدل  a۲s و شیاموی ردمی ۹ بوده . شما هم با توجه به موارد مطرح شده سلیقه و نوع استفاده ‌ای که خواهید داشت می‌تونید از این ویدیو تو انتخاب خودتان استفاده کنید.

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد