به گزارش اکوایران به نقل از بلومبرگ - ایلان ماسک که با ثروتی نزدیک به  ۳۴۰ میلیارد دلار به عنوان ثرو‌مندترین فرد جهان شناخته میشد و حال توسط برنارد آرنو این مقام را از دست داد.

براساس شاخص میلیاردر‌های بلومبرگ، ماسک 51 ساله از ژانویه تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از ثروتش کاسته شده وخالص دارایی‌اش به ۱۶۸.۵ میلیارد دلار رسیده است.

برنارد آرنو ۷۳ ساله که امروز دارایی خالص او کمتر از ۱۷۳ میلیارد دلار است. ثروت او عمدتا از مالکیت 48 درصدی‌اش از صنعت مد LVMH است.

سقوط ماسک از صدر جدول، اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۱ اتفاق افتاد.

او در ماه آوریل با پرداخت ۴۴ میلیارد برای خرید توییتر، جهان را شوکه کرد تا به همه نشان دهد چگونه می‌تواند از ثروت خود بهره ببرد. ماسک برای خرید توییتر، بخش زیادی از سهام خود در تسلا را فروخت و باعث شد سهام این کمپانی خودروساز ۵۰ درصد کاهش بیابد.

او ماه‌ها تلاش کرد تا از قراداد توییتر خارج شود، اما شکست خورد. ماسک با فروش ۱۵ میلیارد دلار از سهام تسلا مقدار قابل توجهی از سهام خود را از دست داد.

هنگامی که او خرید توییتر را در اکتبر نهایی کرد، شاخص ثروت بلومبرگ ۱۰ میلیارد دلار از دارایی او را از دست داد، که نشان می دهد از زمانی که او پیشنهاد خود را ارائه کرده است، سهام مشاغل مشابه کاهش یافته است.

آرنو، ثرو‌مندترین فرد جدید جهان، در مقایسه با ماسک، در جایگاه دوم قرار داشت. او مدت هاست که در صدر رتبه بندی ثروتمندان بوده است اماثروت او هرگز با سرعت فزاینده‌ای نسبت به ماسک رشد نکرده است.

برنارد آرنو اکنون  در حالی در صدر جدول قرار دارد که  مارک زاکربرگ، جف بزوس، لری پیج  ثروتشان با افزایش نرخ بهره در معرض شکست قرار دارد.