به گزارش اکوایران به نقل از بلومبرگ - بعد از گزارشی مبنی بر کاهش انبارهای نفت خام آمریکا به خاطر کاهش موجودی بازار قبل از پایان سال، قیمت نفت برای سومین روز شاهد افزایش قیمت بود.

نفت وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه فوریه، بشکه‌ای ۷۷ معامله شد که نسبت به دو نوبت معاملاتی هفته، ۲ درصد رشد را تجربه کرد. حجم معاملات جمعاً پایین‌تر از میانگین هفته قبل از تعطیلات بود. مؤسسه نفت آمریکا گفت که انبارهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته به اندازه ۳.۱ میلیون بشکه کاهش داشته است.

استیون برنکاک، تحلیل‌گر کارگزاری پی‌وی‌ام گفت: توجه‌ها به وضعیت انبارهای نفت آمریکا جلب شده است.

در حالی که اقدامات بانک‌های مرکزی اروپا و آمریکا را به رکود نزدیک می‌کند، برای اولین‌بار از سال ۲۰۱۹، قیمت نفت در یک مسیر کاهشی ۳ماهه قرار گرفته است. معامله‌گران همچنین تأثیر کاهش مقررات سخت کرونایی چین را تحت‌نظر گرفته‌اند. همچنین آن‌ها مراقب اخطار عربستان مبنی بر اقدامات پیشگیرانه اعضای اوپک برای کنترل بازار جهانی نفت هستند.

ارسال محموله‌های نفتی روسیه از راه دریا نیز در اولین هفته تحریم‌های گروه هفت علیه درآمدهای سوختی مسکو، کاهش بزرگی دید؛ این می‌تواند زنگ خطری برای دولت‌های جهانی باشد. در همین حال، در آمریکای شمالی، شرکت تی‌سی انرژی از سرگیری کار خط لوله کی‌استون را یک هفته به تأخیر انداخت.