به گزارش اکوایران، بازار سرمایه امروز با ارزش معاملاتی حدود 9 هزارو 900 میلیارد تومانی کار را تمام کرد تا با باز شدن نماد ایران خودرو و نماد سایپا در حوالی نیمه دوم بازار ارزش معاملاتی این گروه به بالای 1300 میلیارد تومان برسد و این گروه دوباره جایگاه اول ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دهد.

گروه بانکی با اینکه در پیش گشایش تا صف خرید هم سفارش خرید ثبت کرد اما در نهایت کار ، اوضاع این گروه تقریبا 50-50 و متعادل به پایان رسید. تا این گروه نیز با ارزش معاملاتی حدود 713 میلیارد تومانی در جایگاه دوم قرار بگیرد.

نماد های تاثیرگذار مثبت بازار امروز نماد های میدکو ، کگل، همراه و نماد بانک تجارت بود و نماد شبندر و تاپیکو جزء بیشترین تاثیرگذارن منفی روز جاری به حساب می آمدند.

خبرهای روز

شهردار تهران اعلام کرده است که بزودی طرح مسکن متری را با هدف جذب نقدینگی برای رونق صنعت ساخت و حفظ سرمایه شهروندان راه‌اندازی خواهیم کرد.

سخنگوی بانک مرکزی هم اعلام کرده است که  بر اساس تصمیم اتخاذ شده، از ساعت ۱۱ صبح امروز ۲۷ دی‌ تمام معاملات ‎دلار توافقی و ‎یورو توافقی در بازار متشکل ارزی ایران بدون دامنه نوسان انجام می‌شود.

اما در سر تیتر خبر های امروز، رشیدی کوچی نماینده مجلس با انتقاد تند از وزارت صمت گفته است که: عرضه خودرو در بورس برای گران کردن خودروهای وارداتی است. دست‌های پشت پرده بورس کالا را بر سر زبان‌ها انداختند که خودروهای وارداتی را وارد بورس کالا کنند تا قیمت خودرو را گران‌تر کنند.

نکته‌ای که در این روز ها باید مد نظر قرار داد این است که بازار در حال رصد گزارشات 9 ماهه شرکت‌ها است که در حال بارگذاری روی سامانه کدال هستند.

امروز نماد وپست گزارش 9 ماهه خود را منتشر کرد و در این گزارش اعلام کرد به سود 983 ریالی رسیده است. همچنین نماد تجلی نیز در این مدت به سود 59 ریالی دست پیدا کرده است. نماد دیگری که اقدام به انتشار صورت مالی 9 ماهه خود کرد نماد کماسه بود که این نماد در شش ماه سال جاری به سود 172 ریالی رسیده بود اما گزارش خوب سه ماهه سوم سال این میزان سود را به رقم 301 ریال رساند تا جبرانی بر دوره های پیپشین خود باشد.

نمادهای ایران خودرو و سایپا هم در اطلاعیه‌های جداگانه بحث عرضه مداوم خودرو در بازار بورس کالا را مطرح کردند.

تحلیل تکنیکی شاخص بورس

اما بررسی‌های تکنیکالی نشان می‌دهد که شاخص با وجود اینکه کماکان امید دارد که به اعداد و ارقام بالاتری برسد اما در کنار آن ترس و دلهره اجازه رشد بیشتری به شاخص را نمی‌دهد و خیلی از نوسانگیران در حال خروج از سهم‌ها هستند.

شاخص بورس تهران با نزدیک تر شدن به محدوده مقاومتی یک میلیون و 700 هزار حوالی در حال نمایش همان رفتاری است که مدت ها در محدوده یک میلیون و 600 هزار واحدی انجام داده بود. شاخص بورس تهران می تواند با رشد خوب خود در چند روز آینده به رقم یک میلیون 712 هزار واحدی که محدوده 127 درصدی از موج قبلی است برسد . اما نکته ای که باید مد نظر داشت احتمال واگرایی در سقف در حال قوت گرفتن است و باید به خط روند صعودی در اندیکاتور RSI در این مدت توجه ویژه ای کرد. 

شاخص هم وزن هم با نزدیک تر شدن به محدوده 540 هزار واحدی همان رفتاری را دارد که شاخص کل با محدوده یک میلیون 712 هزار واحدی دارد.

باید دید برای فردا بازار سرمایه چه مسیری را انتخاب خواهد کرد ؟ تا در پایان هفته به بررسی دقیق‌تری از اطلاعات منتشر شده در صورت‌های مالی بپردازد.

 

 

کل