به گزارش اکوایران، ارزش معاملات روز جاری بورس تهران بعد از چند روزی که در محدوده کمتر از 5 هزار میلیاردتومانی قرار داشت با کمی رشد به اعداد و ارقام بالای 5 هزار میلیاردتومانی رسید و در این بازار بی‌رمق این تغییر هر چند کوچک برای اهالی بازار خوشایند بود. 

ارزش معاملات نقد بازار بورس تهران  در ابتدای خردادماه سال جاری در محدوده‌های 8.5 هزار میلیارد تومان قرار داشت که رفته‌رفته و تا پایان خردادماه این رقم به اعداد کمتر 4 هزار و 700 میلیاردتومانی رسید.

در بازار امروز بیشترین خروج پول‌های حقیقی را نماد بانک ملت و تجارت به خود اختصاصاً دادند و به ترتیب بانک ملت با خالص خروج بیش از 242 میلیاردتومانی صدرنشین نمادهایی بود که حقیقی‌ها دست به فروش آنها زده بودند. اما در مقابل معاملات بلوکی بانک ملت با خالص ورود پول حقیقی‌ها یک تناقض را در بازار روز جاری ایجاد کرد. بانک تجارت نیز با 62 میلیارد تومان خالص خروج پول‌های حقیقی در رتبه دوم ایستاد.

در روز جاری خودرویی‌ها رتبه اول ارزش معاملاتی را از دست دادند و گروه بانکی باارزش بیش از 944 میلیارد تومان در جایگاه اول نیستند و خودرویی‌ها نیز باارزش معاملاتی حدود 726 میلیارد تومان دوم شدند. اما گروه انبوه‌سازی نیز باارزش بیش از 355 میلیاردتومانی در رتبه سوم و بالاتر از گروه شیمیایی که ارزش معاملاتی 320 میلیاردتومانی داشت قرار گرفت.
سود چادرملو آب رفت

خبرهای روز

رئیس سازمان بورس گفت: دولت هیچ دخالتی در بازار سهام نداشته است. همچنین مجید عشقی از برخورد با مدرسان قلابی در فضای مجازی خبر داد و گفت: ممکن است برخی در فضای مجازی به دنبال پروژه کردن سهام و فعال‌کردن کانال فضای مجازی باشند و مردم به دنبال افرادی بروند که هیچ‌گونه مجوزی ندارند.

گفته می‌شود از دلایل افزایش قیمت شکر در بازارهای جهانی کاهش برداشت نیشکر در کشور هندوستان، دومین کشور تولیدکننده شکر است. بارش باران‌های سیل‌آسا در کشور هند باعث شده است از برداشت محصول نیشکر در این کشور کاسته و صادرات آن کم شود.

مدیر عملیات بازار برق بورس انرژی با اعلام خبر گشایش نمادهای معاملاتی مرداد، شهریور و مهر در تالار برق سبز عنوان کرد: هشت نیروگاه تجدیدپذیر با ظرفیت ۱۵۵ هزار و ۹۸۰ کیلووات در هر ساعت در بورس انرژی پذیرش شدند.

بررسی تکنیکالی شاخص بورس تهران

بازار بورس تهران در حالی سه‌ماهه ابتدایی سال 1402 را به پایان می‌برد که همچون سال گذشته (1401) بازدهی حدود 11 درصدی را کسب کرده است. شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات روز جاری بدون تغییری خاص و با نوسان 1300 واحدی مثبت در محدوده‌های روزهای پیشین 2 میلیون و 160 هزار واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران همچنان در محدوده‌های قبلی قرار دارد و نوسان روز جاری تأثیر خیلی خاصی را بر مفروضات قبلی بازار و شاخص نداشت است. اما ممکن است طبق سنت نانوشته بازار شاخص بورس تهران برای شروع روز کاری بعد کمی رخ منفی را به خود بگیر چرا بازار در نیم دوم روز جاری روند منفی را به خود گرفت. 

و باید برای روزهای پایانی سه‌ماهه ابتدایی سال 1402 دید که شاخص محدوده حمایتی 161 درصدی فیبوناچی میان‌مدت خود را از دست خواهد داد؟ (محدوده باکس سبزرنگ) و یا روزهای آینده و قبل از انتشار گزارش فروش ماهانه شرکت‌ها شاهد افزایش و رشد شاخص بورس تهران خواهیم بود.

کل