به گزارش اکوایران مایک هنری، مدیرعامل شرکت بی‌اچ‌پی گفت: تقاضای فولاد در چین ظرف هفته‌های اخیر رشد داشته است. این تقاضا از سمت آغاز فعالیت‌های ساخت مسکن، زیرساخت، زیرساخت احداث نیروگاه‌های سبز، خودروسازی و تکمیل اخانه‌های نیمه‌کاره رقم خورده است.

وی گفت: با این حال، بزرگ‌ترین معدن‌کار جهان به‌دقت گام‌های سیاست‌گذاران چینی برای حمایت از بخش مسکن را دنبال می‌کند.

بهبود وضعیت اقتصادی چین به دلیل بروز رکود در بخش دارایی‌ها، مخارج ضعیف مصرف‌کننده و کاهش رشد اعتبار از میان رفته است.  شرکت بی‌اچ‌پی در ابت دای سال جاری پیش‌بینی رشد اقتصادی 5.75 درصد تا 6.25 درصد را برای سال جاری داشت، اما این شرکت پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی چین را به 5 تا 5.5 درصد کاهش داد. با این وجود بی‌اچ‌پی انتظار دارد که چین امسال نیز برای پنجمین سال متوالی بیش از یک میلیارد تن فولاد  تولید کند. تولید یک میلیارد تن فولاد از سوی  چین محرک مناسبی برای بازار سنگ‌آهن است. با این وجود تقاضای غرب برای کامودیتی‌ها در سال جاری به دلیل افزایش نرخ بهره آسیب دیده است.

مدیرعامل بی‌اچ‌پی گفت: چشم‌انداز اقتصاد جهانی در کوتاه مدت نامشخص است؛ در این شرایط چین و هند تقاضای با ثبات‌تری برای سنگ‌آهن دارند.

در عین حال مدیران بی‌اچ‌پی نسبت به فشارهای تورمی در سال 2024 و تاثیر آن بر  تولید و تجارت خود هشدار می‌دهندو تورم هزینه تولید و تجارت را افزایش داده؛ اما با کاهش توان متقاضیان از مصرف محصولات معدنی‌ها می‌کاهد.