به گزارش اکوایران، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 21 هزار و 823 واحد صعود کرد و به رقم 2 میلیون و 52 هزار و 695 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 11 هزار و 353 واحد بالا آمد و در رقم 696 هزار و 189 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 265 واحد رشد کرد و به رقم 24 هزار و 986 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز افزایش 2 هزار و 103 واحدی داشت و به سطح 123 هزار و 786 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 83 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 17 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند (واتی)، شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان (کسرا) و شرکت پگاه خراسان (غشان) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت پگاه گلپایگان (غگلپا)، شرکت تولید و صادرات ریشمک (ریشمک) و شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سنیر (شرکت سیمان سفید نی ریز)، ملت (شرکت بیمه ملت) و تنوین (شرکت تامین سرمایه نوین) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر)، شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن (بالاس) و شرکت بیمه سامان (بساما) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 114 نماد صف خرید داشتند و 36 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 47 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 339 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 5 درصدی به 412 میلیارد تومان رسید.

020816

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می‌روند که دیروز شاخص‌های بازار برای چهارمین روز متوالی رشد کردند. 

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد رشد کرد و با افزایش 41 درصدی به 5 هزار و 848 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در پاییز امسال است. 

شاخص با جلوداری نمادهای فولاد، فملی، خودرو، شستا، رمپنا و فارس رشد کرد. همچنین دیروز باز هم پول حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن 143 میلیارد تومان بود. نمادهای ذوب، وبصادر، واتی، صباح و حفارس بیشترین ورود سرمایه بازار را داشتند. 

بدین ترتیب بازار در روزی که حجم معاملات بالا آمد، ورود پول برای دومین روز متوالی تکرار شد و شاخص‌ها رشد کردند. شاخص کل بورس توانست تا نیمه کانال 2.1 میلیونی صعود کند. بنابراین تمامی فاکتورهای عملکردی بازار سهام مثبت بود. بازار در آستانه ثبت پنجمین روز صعودی قرار گرفته و می‌تواند هفته کاملا صعودی را پشت سر بگذارد.