به گزارش اکوایران، طبق اولین پیش بینی وزارت کشاورزی ایالات متحده، ذخایر گندم جهان برای فصل 2024-2025 نزدیک به 253.6 میلیون تن برآورد شد که کمتر از میانگین تخمینی و پایین ترین سطح در هشت سال گذشته است.

بر اساس گزارشی از بلومبرگ، این چشم انداز در بحبوحه ذخایر اندک غلات موجود و نگرانی ها مبنی بر اینکه آب و هوای نامطلوب به برداشت‌های آتی ضربه می‌زند و هوای سرد در روسیه (صادرکننده برتر گندم) که از جمله نگرانی‌ها است؛ ارائه می‌شود. بر اساس گزارش USDA، روسیه همچنان بزرگترین صادرکننده جهان باقی خواهد ماند؛ اما انتظار می‌رود در فصلی که از اول ژوئیه شروع می‌شود، کمتر از فصل قبلی صادر کند. علاوه بر گندم، عرضه ذرت جهانی (حدود 2.1 درصد کمتر از میانگین) 312.3 میلیون تن برآورد شده است.

030222

مشارکت ضعیف تهرانی‌ها در اقتصاد

معاملات آتی گندم تا 3.7 درصد افزایش یافته و به 6.6075 دلار در هر بوشل رسید که بالاترین نرخ روزانه در حدود 9 ماه گذشته بوده و معاملات آتی ذرت نیز تا 2.6 درصد افزایش یافت.

دپارتمان کشاورزی ایالات متحده برآورد خود را برای برداشت فعلی سویا در برزیل 154 میلیون تن کاهش داد که یک میلیون تن کمتر از ماه گذشته است. این آژانس به دلیل سیل در ایالت ریو گراند دو سول این کاهش را انجام داد. با این حال، طبق گزارش USDA، محصول سویا که کشاورزان برزیل (بزرگترین تولیدکننده سویای جهان) کاشت آن را در اواخر امسال آغاز خواهند کرد؛ می‌تواند به رکورد 169 میلیون تن برسد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که عرضه سویا در آمریکا بیشتر از انتظار معامله‌گران باشد.

از توافق با آژانس تا تحریم اکونومیست/ اگر بورس ارزنده است، چرا خریدار ندارد؟