به گزارش اکوایران، داده‌های مبادله‌ای که در روز دوشنبه منتشر شد نشان داد که در اواخر ماه می، ۱۵۹ روز برای آلومینیوم در انبارهای متعلق به ایستیم متالز (پیشروترین شرکت انبارداری جهانی فلزات غیر آهنی) در پورت کلنگ مالزی باید منتظر ماند، در حالی که در آوریل هیچ صفی وجود نداشت. این طولانی‌ترین صف در سیستم بورس فلزات لندن از ژوئن 2021 است که انتظار 168 روزه برای تحویل از انبار‌های ایستیم متالز در پورت کلنگ مالزی وجود داشت.

بر اساس گزارشی از کیتکونیوز، بندر مالزی ماه گذشته محل تحویل عظیمی بود و به دنبال آن یک سری درخواست برای این فلز وجود داشت. بلومبرگ گزارش داده است که ترافیگورا (شرکت بازرگانی کالایی چندملیتی) پشت این تحویل بوده است؛ در حالی که تعدادی از بزرگترین بانک‌ها و صندوق‌های تأمینی فعال در این زمینه، آلومینیوم را خریداری کرده و دوباره آن را سفارش داده‌اند.

چطور در بازارهای مالی دوام بیاوریم؟

صف های طولانی یکی از مشخصه های بارز بازار آلومینیوم بورس فلزات لندن بوده است که باعث ایجاد اختلاف در بین خریداران و دردسرهایی برای خود صرافی شده است. یک دهه پیش، بازی‌هایی که معامله‌گران، بانک‌ها و انبارها برای به حداکثر رساندن درآمد خود از طریق ایجاد صف‌های طولانی انجام می‌دادند، اعتراض تنظیم‌کننده‌ها و مصرف‌کنندگان ایالات متحده را برانگیخت و صرافی‌ها را واداشت تا مجموعه‌ای از قوانین جدید را برای محدود کردن این رفتار معرفی کنند.

این قوانین در پاسخ به آخرین بحران بورس فلزات لندن تأکید کرده است که قوانین آن برای جلوگیری از ایجاد صف توسط معامله‌گران یا انبارها به عنوان یک مدل تجاری طراحی شده است. از جمله قوانینی که بورس فلزات لندن معرفی کرده است، قوانینی است که انبارها را از اجاره هر فلزی که بیش از 80 روز در صف سپری می‌کند، جلوگیری می‌کند.

اختلاف طبقاتی در تورم خوراکی: ۲۷ درصد برای فقیرترین دهک