به گزارش اکوایران، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد نوسانی شدن نرخ دلار، ثبات قیمت خودرو را شکست و با این شرایط شاهد افت، رشد و در برخی موارد ثبات قیمت در بازار بودیم. فعالان بازار معتقدند اثر افزایش قیمت دلار در روزهای گذشته با کمی تاخیر به بازار امروز رسید. با این حال، برخی خودروها از نرخ روز ارز تبعیت نکردند و به روند کاهشی یا ثبات قیمت خود ادامه دادند.

نوسانات نرخ ارز، جو روانی حاکم بر بازار، سیاست‌های دولت و میزان عرضه و تقاضا از جمله عواملی هستند که بر قیمت خودرو در ایران تاثیر می‌گذارند. در حال حاضر، بازار خودرو با ابهامات زیادی روبرو است و پیش‌بینی قیمت‌ها در این بازار دشوار است. دلار طی سه روز گذشته شکل افزایشی داشت، روندی که امروز استپ کرد و این امر سردرگمی بازار خودرو را به همراه داشت.   

با توجه به قیمت ‌خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توان گفت، امروز «دنا پلاس توربو اتومات» و «هایماS7» در بازار رشدی 10 میلیون تومانی داشتند و در مقابل «تیبا هاچ‌بکEX» با کاهش 10 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 990 میلیون  قیمت‌گذاری شد و افزایشی 10 میلیونی داشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت امروز «پژو 207 اتوماتیک» هم 870 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. اما «هایما S7» در بازار افزایشی 10 میلیونی داشت و یک میلیارد و 640 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و نسبت به روز گذشته رشدی 5 میلیونی داشت. «رانا پلاس» هم با افزایشی 3 میلیونی در بازار 613 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» امروز بدون تغییر 840 میلیون تومانی شد.

اکو 9

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 722 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 2 میلیونی را ثبت کرد. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» بدون تغییر در بازار 445 میلیون تومان قیمت خورد، اما «کوییک دنده‌ایS» در بازار کاهشی 5 میلیونی داشت و 422 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 410 میلیون تومانی شد و تغییر افت 10 میلیون تومانی قیمت‌گذاری شد.  بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد در بازار ثابت امروز «ساینا دنده‌ای S» بدون تغییر 427 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم افزایشی 7 میلیونی داشت و در بازار570 میلیون تومان شد.

اکووو 9