به گزارش اکوایران ؛ شروع داستان خانه معدن نزدیک به دو دهه پیش باز می گردد، زمانی که گروهی از متخصصان معدنی در راستای ساماندهی اوضاع معادن و ذخائر زیرزمینی گردهم آمدند تا با چاره اندیشی و تدبیر در امور معدنی در ساماندهی و بهینه سازی صنعت معادن ایران همکاری کنند.  در ابتدای امر محمدرضا بهرامن که حدود 12 سال است ریاست این خانه را به عهده دارد به همراه سایر فعالان این بخش سنگ بنای حانه معدن را بنا نهادند و غلامرضا حمیدی انارکی و محمود گوهری نیز با بهرامن همراه شدند. با راه اندازی خانه معدن علا میرمحمد صادقی نیز به جمع فعالان معدنی پیوست، میرمحمدصادقی با توجه به وجه سیاسی که دارد می توانست قدرت چانه زنی را در  بخش معدن بالا ببرد و با توجه به اعتمادی که به او در بازار وجود دارد بخش معدن می توانست به قدرت بیشتری برسد و از سایه خارج شود.

حال با توجه به اینکه موسسین خانه معدن ایران پا به سن گذاشته اند، این انجمن برای بالابردن کارایی به جریان تازه نیازدارد، به همین منظور در این دوره از مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خانه معدن ایران، حمیدی انارکی و محمود گوهری که از سابقه داران این خانه به حساب می آیند از شرکت در مجمع امتناع کردند تا زمینه برای فضاسازی جدید در خانه معدن به وجود آید.

در  مجمع عمومی عادی که به طور فوق العاده در خانه معدن ایران برگزار شد، پس از تصویب گزارش هیات مدیره و گزارش بازرس قانونی و صورتهای مالی مربوط به عملکرد سال مالی 1398 و 1399 نسبت به انتخاب نفر اعضا هیات مدیره رای گیری شد.

اعضا جدید خانه معدن ایران

براساس گزارش مجمع عمومی در این دوره در مجموع 204 رای ماخوذه هیات مدیره جدید خانه معدن ایران تعیین شد. در این دوره  محمدرضا بهرامن در مجموع  با ۱۹۹ رای به عنوان رییس خانه معدن ایران انتخاب شد.  سایر اعضا خانه معدن ایران نیز به ترتیب علا میرمحمدصادقی با ۱۹۰ رای، حمیدرضا امیریان با ۱۸۲ رای،  حمیدرضا معصومی با ۱۷۱ رای،  محمدحسین شرافت با ۱۶۱ رای، علی خطیبی ۱۵۹ رای و  کیهان گوهرین با ۱۵۲ رای به عنوان سایر اعضا خانه معدن ایران انتخاب شدند. از سوی دیگر بعنوان اعضا اصلی هیات مدیره خانه نیز علیرضا باقری و  جمال کسیانی  بعنوان اعضا علی البدل هیات مدیره برای مدت ۳ سال انتخاب شدند .

به گفته محمد رضا بهرامن، خانه معدن ایران از دو بخش هیات امنا و هیات رییس تشکیل شده اند، این طبقه بندی به این منظور صورت گرفته تا در صورتی که چهره های قدیمی از هیات مدیره خارج شدند بتوانند با حضور در هیات امنا همچنان در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها دخالت داشته باشند.