تویوتا اعلام کرد تولید خودرو در سایت های این خودروساز در ژاپن به دلیل بارندگی شدید با افت همراه خواهد شد.

این خودروساز ژاپنی تخمین زد با کاهش حدود هزار دستگاه دیگر در ماه جولای میزان افت تولید در خطوط تولید این خودروساز در این ماه به حول و حوش پنج هزار و 200 دستگاه خواهد رسید.

برآوردهای ابتدایی کارشناسان تویوتا حکایت از افت تولید حدود چهار هزار دستگاهی در ماه جولای داشت اما حالا این افت تولید با رشد حدود هزار و 200 دستگاهی به پنج هزار و 200 دستگاه بالغ می شود.

به گزارش ایسنا، آن طور که مدیران این خودروساز ژاپنی گفتند باران شدید در استان آیچی و مناطق اطراف آن بر خرید قطعات تاثیر گذاشت و باعث شد این خودروساز تولید در برخی از خطوط کارخانه‌های داخلی را متوقف کند.

تویوتا درباره وضعیت تولید خود در روز دوشنبه پیش رو گفت تولید را در دو خط  که خودروی اسپرت RAV4 را تولید می‌کند، متوقف خواهد کرد.

بزرگترین خودروساز ژاپن هدف گذاری کرده بود تا تولید جهانی خود را در ماه جولای به حوالی 800 هزار دستگاه برساند اما به گفته یکی از سخنگویان این شرکت با توجه به کاهش تولید در خطوط این خودروساز در ژاپن دستیابی به این هدف گذاری اگر نگوییم غیر ممکن اما دشوار شده است.  

همچنین تویوتا خبر از افت 10 درصدی تولید از برنامه اولیه خود برای سه ماهه آوریل تا ژوئن داد. البته در کنار این افت تولید مدیران تویوتا امیدوارند از ماه آگوست به بعد تجارت این خودروساز روند بهتری پیدا کند. تولید این برند جهانی خودروساز طی ماه‌های اخیر تحت تأثیر کمبود تراشه‌هایالکتریکی و همچنین قرنطینه‌های مرتبط با بیماری کووید- ۱۹ در چین قرار گرفته و با کاهش روبرو شده است.