عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو در این کمیسیون خبر داد.

روح اله ایزدخواه با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه، گفت: باتوجه به تصویب دوفوریت لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو در نشست امروز صحن علنی مجلس، این موضوع در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

پیش تر نمایندگان مجلس طرح ساماندهی صنعت خودرو را مصوب کردند. در بند 10 این طرح خودروسازان و موتورسیکلت سواران ملزم به ارائه گواهی اسقاط شدند. آن طور که نمایندگان مجلس مصوب کردند تولیدکنندگان خودرو و موتورسیکلت باید به ازای تولید چهار دستگاه محصول یک گواهی اسقاط ارائه کنند.

بعد از تصویب این طرح در مجلس، وزارت صمت به نوعی به حمایت از خودروسازان و موتورسیکلت سازان برخاست و طی لایحه ای به دنبال این بود تا تولید کنندگان چنانچه دسترسی به گواهی اسقاط نداشته باشند بتوانند با پرداخت یک درصد از قیمت محصول تولیدی به حساب صندوق ملی محیط زیست امکان شماره گذاری محصولات تولیدی خود را پیدا کنند.

این ایده وزارت صمت منتقدانی داشت آنها معتقد بودند این مسیر باعث می شود اسقاط خودرو به حاشیه رفته و چنانچه منابعی از این راه جذب شود صرف امور دیگر شود.

اما به رغم این انتقادها مجلس امروز قید دوفوریت این لایحه را تصویب کرد و در اولین جلسه علنی این لایحه به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد. اظهارات روح الله ایزدخواه نشان می دهد در کمیسیون صنایع و معادن جلسه ای برای شنیده شدن نظرات مخالف و موافق برگزار شده اما خروجی این جلسه به تصویب کلیات لایحه دولت ختم شده است.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس می گوید: موافقان و مخالفان به ایراد نظرات خود درباره کلیات لایحه پرداختند؛ به زعم مخالفان این لایحه موجب پاک کردن صورت مساله اسقاط خودرو خواهد شد از سوی دیگر این لایحه از نظر شکلی دارای ایراداتی بود به طور مثال درج عباراتی مانند «در صورت عدم وجود خودرو»، «پرداخت یک درصد»، «با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت» ایراداتی دارد که باید اصلاح شود.

ایزدخواه اضافه کرد: موافقان با این لایحه نیز معتقد بودند که تولیدکننده خودرو نباید ملزم به اسقاط شود زیرا در این صورت تولید به اسقاط گره می‌خورد، همچنین موافقان مطرح کردند که با گره زدن تولید به اسقاط، قیمت گواهی اسقاط افزایش بسیاری پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از استماع نظرات مخالفان و موافقان، نمایندگان با تصویب کلیات لایحه مذکور موافقت کردند و مقرر شد جزئیات آن در کمیته خودرو بررسی و اصلاحات اساسی روی آن صورت گیرد.

اما به نظر می رسد چنانچه این لایحه بتواند در صحن علنی رای نمایندگان را به خود جلب کند آنگاه باید شاهد افزایش آلودگی هوا به خصوص در کلان شهرها باشیم زیرا تولید کنندگان خودرو و موتورسیکلت راغب تر هستند تا به جای تهیه گواهی اسقاط پولی را به حساب محیط زیست واریز کنند. مبلغی که در بهترین حالت حدود 50 درصد از هزینه خرید گواهی اسقاط کمتر خواهد بود. البته این همه ماجرا نیست و تبعاتی مانند بیکار شدن جمعیت شاغل در مراکز اسقاط را نیز در پی دارد.