به گزارش اکوایران؛ امروز کمیسون تلفیق اعلام کرد بر اساس مصوبه این کمیسیون، خودروسازان مکلف شدند تمام خودروها را در بورس کالا عرضه کنند و قیمت خودرو را هم شورای رقابت تعیین می‌کند. هرچند این خبر موجب شد تا این تصور به وجود آید که بازار خودرو روی آرامش به خود ببیند، اما ارزیابی قیمت‌ها نشان می‌دهند که بیش از نیمی از پرطرفدارهای ایران خودرو امروز رشد قیمت داشته‌اند. براساس ارزیابی بازار امروز سه محصول پرطرفدار این شرکت رشد 2 تا 5 میلیون را تجربه کرد و 2 محصول بدون تغییر در بازار عرضه شدند. با این شرایط امروز هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای» و «پژو 207 دنده ای» در میان محصولاتی قرار داشتند که با رشد قیمت راهی بازار شدند.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7 پلاس»، «سمند LX با موتورEF7»، «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند LX با موتورEF7 » در بازار امروز 462 میلیونی تومان قیمت گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما قیمت «هایما S7پلاس» به روند روز گذشته ادامه داد و  امروز با رشد 5 میلیون تومانی در بازار قیمت‌گذاری شد و یک میلیارد و 395 میلیون تومانی شد.

اما «تارا دنده ای» هم در بازار 627 میلیون تومانی شد و  تغیر قیمت نداشت.  از سوی دیگر ارزیابی‌ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز تغییر قیمت نداشتند و «دنامعمولی» در بازار 620 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 765 میلیون تومان قیمت خورد . اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 643 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی 3 میلیونی را تجربه کرد.

ایران اکو