به گزارش اکوایران، بررسی بازار نشان می‌دهد، برخی از خودروهای پرطرفدار با کاهش قیمت روبرو شدند، برخی دیگر هم افزایش قیمت داشتند و گروهی نیز تغییر قیمتی در بازار نداشتند.

افزایش نرخ دلار در بازار یکی از دلایلی است که فعالان بازار خودرو نوسان قیمت محصولات سایپا و ایران‌خودرو را به آن نسبت می‌دهند. فعالان این بازار معتقدند، شاید بتوان نوسانات نرخ ارز در چند ماه اخیر را مهم‌ترین محرک بازار خودرو دانست. بر همین اساس روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری پیدا کرد و احتمالا رکود بازار خودرو امروز به دلیل همین کاهش نرخ دلار بوده است.

فعالان بازار خودرو معتقدند که نوسانات اخیر نرخ ارز، به ویژه افزایش قیمت دلار، یکی از دلایل اصلی نوسانات قیمتی در بازار خودرو بوده است. آنها می‌گویند که شاید بتوان نوسانات نرخ ارز در چند ماه اخیر را مهم‌ترین محرک بازار خودرو دانست.

 با توجه به بازار امروز می‌توان گفت، خودروهای داخلی امروز روندی کم رونقی را تجربه کرد. نوسانات قیمتی جزئی بود و بیشتر خودروها بدون تغییر قیمت باقی ماندند.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز «پژو207 پانوراما اتوماتیک» با کاهش 10 میلیونی بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داد و «رانا پلاس» و «تارا اتومات V2» هم افتی 5 میلیونی را تجربه کردند. از سوی دیگر «دنا پلاس توربو اتومات» و هم با افزایش 5 میلیون تومانی بیشترین رشد قیمت در میان پرطرفدارهای داخلی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» یک میلیارد و 55    میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به روز گذشته رشدی 5 میلیون تومانی داشت.  با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو207 پانوراما اتوماتیک» هم در بازار 910 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و با افت 10 میلیونی بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و 675 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. از سوی دیگر در میان ایران خودرویی‌ها «تارا V2 اتومات» امروز 975 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی 5 میلیونی داشت و «رانا پلاس» هم 638 میلیون تومان در بازار قیمت خورد و افت 5 میلیونی را ثبت کرد.   از سوی دیگر در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» معامله نشد و با این شرایط قیمت آن کشف نشد.

ایرااااان 17

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 759 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 4 میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 457 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشد 3 میلیون تومانی را ثبت کرد و «کوییک دنده‌ایS» بدون تغییر 438 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز 447 میلیون تومان قیمت‌ خورد و افتی 3 میلیونی داشت و «اطلس» خودرو جدید سایپا هم در بازار امروز 585 میلیون تومان قیمت خورد. 

ایران 17