وزیر صمت وعده افزایش تولید خودرو طی دو هفته آینده داد این در حالیست که آمارهای منتشر شده توسط خودروسازان چندان نشانی از تحقق وعده وزیر ندارد.

به گزارش خانه ملت، رضا فاطمی امین در حاشیه دیدار با اعضای کمیسیون اصل 90 با اشاره به اینکه افزایش تولید خودرو را از امسال شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: برنامه هفتگی افزایش تولید از ایران خودرو و ساپیا گرفتم. اما برای آنکه مطمئن شویم کار به دستی انجام می‌شود، تا انتهای سال صبر نمی کنیم ببینیم چه تعداد خودرو تولید می‌شود بلکه این موضوع را به صورت هفتگی کنترل می‌کنیم. از این رو موج جدید افرایش تولیدات خودرو را از دو هفته آینده شاهد خواهیم بود.

وزیر صمت تصریح کرد: این امر یک شبه نبوده و برای این موضوع حدود دو ماه وقت گذاشتیم و خوشبختانه زیرساخت‌ها افزایش تولید را فراهم کرده و مقررات آن آماده شده است.

اما روندی که خودروسازان طی 7 ماهی که از سال جاری گذشته پشت سر گذاشته اند چندان با وعده موج افزایش تولید خودرو در دو هفته آینده سازگاری ندارد.

سه خودروساز بزرگ کشور از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم در مرداد تا پایان مهر ماه توانسته اند حول و حوش 206 هزار دستگاه خودروی سواری تولید کردند. این در حالیست که چنانچه خودروسازان قصد داشتند به برنامه تکلیفی خود یعنی نهایی کردن یک میلیون و 100 هزار دستگاه خودرو که توسط دولت قبل تدوین شده، پایبند باشند باید حدود 277 هزار دستگاه خودرو تولید می کردند. با این حساب خودروسازان از هدف گذاری تعیین شده حول و حوش 25 درصد عقب هستند. از طرف دیگر بین سه خودروساز بزرگ کشور تنها ایران خودرویی ها توانسته رشد تولید حدود یک درصد را در مهر به نسبت شهریورماه در کارنامه ثبت کنند و دو خودروساز دیگر یعنی سایپا و پارس خودرو به ترتیب افت تولید 20 درصدی و 39 درصدی را به خود دیده اند. با توجه به این اتفاق ها به نظر می رسد تیر وزیر برای تحقق موج افزایش تولید در دو هفته آینده به هدف ننشیند.

اما چنانچه منظور فاطمی امین افزایش عرضه توسط شرکت های خودروساز باشد این مساله تا حدودی قابل دستیابی است هر چند با اما و اگرهایی همراه خواهد بود. در حال حاضر خودروسازان حدود 140 هزار دستگاه خودرو به صورت ناقص در کف پارکینگ خود دارند. پیش تر حسن درویشیان رییس پیشین سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بازدید معاونان و مدیران سازمان بازرسی از شرکت‌های خودروساز گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد عمده ۱۴۵ هزار خودرویی که در پارکینگ‌های ۲ شرکت خودروساز کشور وجود دارد تا پایان آبان ماه سال جاری به صفر برسد.   

البته نباید از نظر دور داشت که بخش عمده ای از این خودروها به دلیل کمبود قطعات الکترونیکی زمین گیر شده اند دلیل آن را باید در بحران جهانی ریز تراشه ها جست و جو کرد که به نوعی گیربان خودروسازی کشور را نیز گرفته است.