به گزارش اکوایران، ارتش اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد روسیه شب گذشته حملات پهپادی را به کیف و جنوب اوکراین انجام داد که منجر به زخمی شدن حداقل یک غیرنظامی و آسیب رساندن به خط لوله گاز و ساختمان‌های مسکونی در رودخانه و بندر دریایی میکولایف شد.

نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور 40 فروند از 45 پهپاد تهاجمی پرتاب شده توسط روسیه را منهدم کردند.

به گزارش رویترز، سرهی پوپکو، رئیس اداره نظامی کیف در تلگرام گفت: «هشدار هوایی در پایتخت تقریبا دو ساعت به طول انجامید.»

او افزود که تمام پهپادها بر فراز کیف سرنگون شدند. بر اساس اطلاعات اولیه، این حمله تلفات جانی و ویرانی در داخل یا نزدیک پایتخت نداشته است.

در همین حال فرماندهی ارتش جنوب اوکراین در تلگرام اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور برای بیش از پنج ساعت درگیر بوده و 26 پهپاد پرتاب شده توسط روسیه را بر فراز چندین منطقه جنوبی، عمدتا بر فراز منطقه میکولایف در نزدیکی دریای سیاه منهدم کردند.

ارتش اوکراین اعلام کرد حداقل یک غیرنظامی در حمله به جنوب این کشور زخمی شده است.

ارتش گفت: «اولویت برای دشمن دوباره نوار ساحلی زیرساخت‌ها و تاسیسات کشاورزی و صنعتی بود.»

فرماندهی نظامی گفت که سقوط آوارهای یک پهپاد سرنگون شده و موج انفجار به ساختمان‌های مسکونی و یک خط لوله گاز در میکولایف آسیب رساند.

به گفته ارتش، چهار پهپاد نیز بر فراز بندر اودسا در دریای سیاه سرنگون شدند.

هم روسیه و هم اوکراین در ماه‌های اخیر حملات هوایی خود را دور از خط مقدم افزایش داده‌اند و زیرساخت‌های مهم انرژی، نظامی و حمل‌ونقل یکدیگر را هدف قرار داده‌اند.