به گزارش اکوایران، سرهنگ سیاوش محبی، جانشین پلیس راه راهور فراجا در مورد آخرین وضعیت راه‌ها و تصادفات رانندگی به «ایلنا» گفت: امروز مرحله دوم سفرهای نوروزی آغاز شده و شاهد بازگشت مسافران در نیمه اول سفرهای نوروزی هستیم. به همین دلیل در اکثر محورهای مواصلاتی استان‌های سراسر کشور بخصوص استان‌های زیارتی، سیاحتی و استان‌های شمالی شاهد ترافیک پرحجمی به صورت رفت و برگشت هستیم. 

جانشین پلیس راه راهور فراجا در ادامه عنوان کرد: امروز محدودیت‌هایی نیز در نظر گرفته شده است. در محورهای آزادراه تهران-شمال و چالوس هم در مسیر رفت و هم در برگشت ترافیک پرحجم است و هنوز محدودیتی اعمال نشده، ولی احتمال دارد بعد از ظهر امروز محدویت شمال به جنوب محور چالوس و آزادراه تهران – شمال را اجرا کنیم. 

سرهنگ محبی اضافه کرد: توصیه می‌شود هموطنان و رانندگان قبل از حرکت استراحت کافی داشته باشند. برای بازگشت دو تا سه برابر زمان عادی وقت درنظر بگیرند و شتابی برای رسیدن به مقصد نداشته باشند. همچنین ابتدای روشنایی روز بازگشت داشته باشند و برگشت از سفر را به ساعات پایانی شب که ساعات خستگی افراد است موکول نکنند. 

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه تا امروز صبح ۴ فروردین ماه ۳۷۳ نفر در اثر سانحه رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ نیز مجروح شده اند.