به گزارش اکوایران، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز شنبه گزارشی مبنی بر اینکه نیکی هیلی، نامزد سابق جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری به‌عنوان معاون رئیس‌جمهوری آمریکا مورد بررسی قرار گرفته را تکذیب کرد.

ترامپ و جو بایدن به ترتیب نامزدهای احتمالی جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 پس از یک سری پیروزی‌های مقدماتی شدند. از زمانی که ترامپ نامزدی ریاست‌جمهوری را به دست آورد، گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه چه کسی می‌تواند معاون او باشد منجر به مطرح شدن چند نام برجسته شده است.

به گزارش نیوزویک، با این حال، ترامپ به غیر از ستایش انبوهی از افراد خاص و رد احتمال انتخاب مجدد مایک پنس پس از فروپاشی روابط آنها در پی شورش در 6 ژانویه 2021 در ساختمان کنگره، هیچ توضیح واقعی ارائه نکرده است.

اوایل روز شنبه، آکسیوس برای اولین بار گزارش داد که گفته می‌شود هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی، تحت بررسی فعال کمپین ترامپ به عنوان معاون قرار دارد. این سایت خبری نوشت: «جمهوری خواهان نزدیک به هر دو کمپین بر این باورند که آشتی به نفع هیلی و ترامپ است.» با این حال، رئیس جمهور سابق روز شنبه در تروث، پلتفرم رسانه اجتماعی خود، این گزارش را تکذیب کرد. او نوشت: «نیکی هیلی برای معاون ریاست جمهوری مورد بررسی قرار نمی‌گیرد، اما برای او آرزوی موفقیت دارم!»

از زمان انتشار پست ترامپ در رسانه‌های اجتماعی، آکسیوس گزارش خود را با نوشتن این که ترامپ «این ایده را رد کرد» به روز کرد.

نیوزویک از طریق ایمیل با ستاد انتخاباتی ترامپ و هیلی برای اظهار نظر تماس گرفته است.

در حالی که نام‌هایی مانند کریستی نوم، فرماندار جمهوری‌خواه داکوتای جنوبی و شش نفر دیگر ممکن است به‌عنوان معاون احتمالی او در نظر گرفته شوند، ترامپ گفته است که احتمالاً گزینه معاون رئیس‌جمهوری خود را نزدیک به کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان در جولای انتخاب خواهد کرد.

ترامپ در مصاحبه با نیوزمکس در ماه مارس حضور «برخی افراد» را به عنوان نامزدهای احتمالی رد کرده است، زیرا آنها «رفتار مناسبی نداشتند». او همچنین گفت که کاندیداهایی را در نظر دارد «که ممکن است به خوبی آنها را بشناسید.»

هیلی و ترامپ اغلب در جریان انتخابات مقدماتی جمهوری خواه از یکدیگر انتقاد می‌کردند.

هیلی، سفیر سابق ترامپ در سازمان ملل، انتقادات خود از رئیس جمهور سابق را در هفته‌های منتهی به سه‌شنبه بزرگ افزایش داد و او را برای این شغل نامناسب خواند و پیش بینی کرد که در انتخابات عمومی در مقابل بایدن بازنده خواهد شد.

او از زمان خروج از رقابت‌های انتخاباتی پس از نتایج سه شنبه بزرگ در ماه مارس، ترامپ را تایید نکرده است.

ترامپ هم در مقابل از هیلی انتقاد کرده است. او در ماه فوریه قبل از رای‌دهی رای دهندگان در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی گفته بود که جمهوری‌خواهان از او حمایت نمی‌کنند، او را دوست ندارند و سیاست‌های او را دوست ندارند.

علاوه بر این، او قبلاً گفته بود که او به عنوان معاون انتخاب نخواهد شد زیرا «شایسته ریاست جمهوری» نیست.

ترامپ در جریان گردهمایی در ماه ژانویه در نیوهمپشایر گفت: «او خوب است، اما شایسته ریاست جمهوری نیست. و وقتی این را می‌گویم، احتمالاً به این معنی است که او به عنوان معاون رئیس جمهور انتخاب نخواهد شد.»