به گزارش اکوایران، قیمت دلار که در چند روز اخیر با وجود تعطیلات در کانال 50 هزار تومان جا خوش کرده بود، در شروع معاملات نقدی امروز شنبه 14 مرداد در سراشیبی قرار گرفت تا قیمت سکه هم کانال 29 میلیونی‌اش را از دست بدهد و در حالی که کام سکه‌بازان در پایان هفته گذشته شیرین شده بود، در اولین روز هفته، تلخ شود.

خروج دلار از کانال 50 هزار تومان 

آنطور که معامله‌گران می‌گویند، امروز ورق در بازار ارز تهران برگشت و دلار کانال 50 هزار تومان را از دست داد. قیمت دلار در آغاز معاملات امروز تا 49 هزار و 850 تومان پایین آمد که نسبت به عصر سه‌شنبه هفته قبل 350 تومان پایین‌تر بود. این پایان ماجرا نبود و ظهر امروز هر برگ اسکناس آمریکایی در تهران در حدود 49 هزار و 400 تومان به فروش رسید. این قیمت در واقع نسبت به قبل از تعطیلات دو سه روز اخیر نوسان کاهشی 800 تومانی را نشان می‌دهد. 

فرونشست قیمت دلار در هرات

فعالان بازار ارز می‌گویند یکی از دلایل خالی شدن زیر پای بازیگران ارزی تهران به دلیل فرونشست قیمت دلار هرات بوده است. اسکناس آمریکایی در هرات که عصر سه‌شنبه قبل با 49 هزار و 550 تومان به کار خود پایان داده بود، امروز تا 49 هزار و 900 تومان بالا رفت اما در ادامه معاملات نتوانست وارد مقاومت 50 هزار تومان را بشکند و در سرازیری قرار گرفت. طبق ادعای معامله‌گران نرخ دلار هرات ظهر امروز تا 49 هزار و 150 تومان پایین آمده بود. 

نوسان کاهشی نرخ حواله درهم 

نرخ حواله درهم امارات نیز امروز در مقایسه با عصر سه‌شنبه هفته قبل با نوسان کاهشی 100 تومانی بر روی 13 هزار و 680 تومان قرار گرفت. 

عقب‌نشینی نرخ دلار با وجود سیگنال‌های منفی

البته یادآوری این نکته ضروری است که دلیل نوسان صعودی قیمت دلار در هفته گذشته، ناشی از شکایت ایران از کره جنوبی در رابطه با پول های بلوکه شده ایران، کمرنگ شدن موضوع تبادل زندانیان و در آخر، جدال بانک مرکزی و کانون صرافان بود و هنوز هم این موضوعات به طور قطعی حل نشده است. همچنین برخی از معامله‌گران امروز مدعی بودند که بازارساز با افزایش عرضه در بازار زمینه‌ساز خروج دلار از کانال 50 هزار تومان شد. 

در کنار این، از سوی اخبار هم سیگنال‌های مثبتی به گوش نمی‌رسد. آسوشیتدپرس مدعی شده که هزاران تفنگدار دریایی در حال حرکت به سمت خلیج فارس هستند تا از توقیف کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز توسط ایران جلوگیری کنند.

بازار ارز دلال دلار

قیمت دلار و یورو در بازار رسمی 

در سمت رسمی بازار هم قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز پس از پایان تعطیلات چند روزه باز هم ثابت ماند.

و قیمت دلار امروز شنبه 14 مرداد ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران بدون تغییر در سطح 41 هزار و 302 تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو با افزایش 70 تومانی نسبت به روز کاری قبل در سطح 45 هزار و 580 تومان قرار گرفته است.

در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم 11 هزار و 246 تومان بر تابلو درج شده است که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب 37 هزار و 547 تومان، 41 هزار و 436 تومان و 10 هزار و 224 تومان درج شده است.

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان پس از تعطیلات چند روز گذشته در بازار امروز مسیر رشد را دنبال کرد.

و قیمت دلار امروز شنبه 14 مرداد ۱۴۰۲ به صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا حوالی ساعت 12:30) با افزایش بی‌سابقه 271 تومانی نسبت به روز کاری قبل بطور میانگین 41 هزار و 568 تومان اعلام شد.

در همین سایت قیمت یورو توافقی نیز امروز با افزایش 68 تومانی رقم میانگین 45 هزار و 574 تومان برای آن درج شده است.

قیمت درهم امارات به صورت توافقی بطور میانگین معادل 13 هزار و 365 تومان اعلام شده که با افزایش 57 تومانی همراه شده است.

افت قیمت طلا 18 عیار / سکه 6 پله پایین آمد

قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز در حدود 2 میلیون و 369هزار و 100 تومان به فروش رسید که کاهش نزدیک به 23 هزار تومانی را نشان می دهد. 

قیمت سکه امامی هم امروز با شوک کاهشی قیمت دلار در سراشیبی قرار گرفت و کانال 29 میلیون تومان را از دست داد و به کانال 28میلیون تومان برگشت.قیمت هر قطعه سکه امامی ظهر امروز در زمان نگارش این گزارش 28 میلیون و 900هزار تومان بود که نسبت به چند روز قبل 600هزار تومان ارزان شده است. 

قیمت سکه امامی در کانون صرافان هم به طور میانگین در کانال 29 میلیون تومانی و در سطح  29 میلیون و 370 هزار تومان قرار گرفته که نسبت به روز گذشته افزایش 330 هزار تومانی داشته است.