به گزارش اکوایران، بر اساس اطلاعات منتشر شده روی سایت اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه امامی دیروز با ۳۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بسته شد. این در حالی است که روز شنبه سکه امامی در سایت اتحادیه با ۳۲ میلیون و ۳۵۰ هزارتومان به کار خود پایان داده بود بود.

از سوی دیگر حباب سکه امامی در کانال ۱۹ درصدی قرار دارد و این در حالی است که در ابتدای هفته گذشته تحت تاثیر اخبار مربوط به انتشار سکه جدید در کانال ۱۴ درصدی قرار داشت.

سکه رفاه بالاتر از بازار و در ۳۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بسته شد. و اکثر صندوق‌های طلا در روز دوشنبه سبزپوش بودند.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد اونس طلای جهانی هفته معاملاتی جدید را در محدوده منفی آغاز کرد و روز گذشته به وقت تهران با ۲۰۱۹ دلار معامله شد.

فعالان بازار می‌گویند که بازار هنوز در انتظار عرضه ‌سکه‌های جدید است و در صورتی که بانک مرکزی سکه‌های جدید را منتشر کند حباب سکه کاهش خواهد یافت.

در شرایط کنونی تحلیلگران معتقدند با توجه با قیمت اعلامی اتحادیه طلا، گفته می‌شود که اگر سکه امامی ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد احتمال عقب‌نشینی تا کف کانال یاد شده وجود دارد. البته به باور عده‌ای از تحلیلگران ماندگاری سکه بالای ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌تواند کفه ترازوی افزایشی‌ها را سنگین‌تر کند.