به گزارش اکوایران، روز گذشته بازار سکه دو نیمه متفاوت را تجربه کرد. گفتنی قیمت سکه امامی که روز پنجشنبه هفته قبل با ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بسته شده بود در شروع فعالیت کاری روز شنبه تا سطح ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بالا رفت؛ اما در ادامه معاملات  نزولی شد و تا محدوده ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد.

فعالان بازار در خصوص نوسان رفت و برگشتی قیمت سکه امامی می‌گفتند صبح دیروز طلای جهانی لیدر بازار شد و فلز زردرنگ داخلی به دنبال نوسانی شدن طلای جهانی به صورت هیجانی صعودی شد.

اما در ادامه معاملات با اینکه سکه میل به افزایش داشت با شروع به کار بازار ارز و کاهشی شدن قیمت دلار و درهم، سکه امامی با افت دما روبه‌رو شد و مسیر نزول را دنبال کرد.

همچنین قیمت طلای آبشده هم در کانال ۱۵ میلیون تومانی شروع کرد و با کاهش در ۱۴ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان به کار خودش پایان داد.

پیش بینی قیمت سکه امروز 23 اردیبهشت 

در شرایط کنونی فعالان بازار روند حرکتی سکه در دومین روز هفته را از دو منظر پیش‌بینی کرده‌اند.

به عقیده دسته‌ای از سکه‌بازان  اگر دلار و درهم برخلاف روز شنبه صعودی شوند، احتمال اینکه سکه تغییر فاز دهد وجود دارد. در این صورت سکه مرز ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۴۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد.

با این حال عده‌ای هم معتقدند که در سکه در مرز حساسی است و در صورتی که نرخ ارز امروز هم مانند روز گذشته اصلاح شود، این اتفاق می‌تواند دوباره کام جناح افزایشی را تلخ کند. بنابراین اگر مرز فعلی سکه از دست برود در سناریو دوم مرز ۴۱ میلیون تومان و محدوده ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مهم است