به گزارش اکوایران ،عزت الله ضرغامی،وزیرمیراث فرهنگی می گوید معماری بعد از انقلاب رشدی و تحولی که باید را نداشته او  در این میان گلایه هایش ازمسجدی می گوید که در کنار مجموعه تئاتر شهر ساخته شده و هیچ معماری ندارد .

او می گوید تئاتر شهرکه بنایی که معماری دارد از روی عمد در کنارش مسجدی ساخته می شود که اصلا تناسبی با معماری ندارد . هرچند معماران آن حرفشان این است که طرح اولیه طرح فوق العاده ای بود که این طرح ها تغییر کرده است .

او ادامه می دهد :‌این دو ساختمان نشانه های خوبی نیست و باید برروی معماری بناها توجه بیشتری کنیم .ضرغامی درخصوص تکلیف این مجتمع فرهنگی ومذهبی بعد از تعیین حریم تئاتر شهر هم به اکو ایران  می گوید : به گذشته نباید کاری داشت ما همت کنیم از روزی که آمدیم حریم های حداقلی و استاندارد را رعایت کنیم و این مسجد ساخته شده نباید سخته می شود الان هم که نمی شود مسجد را خراب کرد .

مجتمع فرهنگی و مذهبی ولیعصر این روزها بیشتر کارکرد نمازخانه دارد و از سایر بخش های آن استفاده ای نمی شود .سال هاست این پروژه آماده بهره برداری است اما مدیران شهری این پروژه را بلاتکلیف رها کرده اند .پروژه ای که سال ها پیش ۵۰ میلیارد تومان برای آن از جیب شهروندان تهرانی هزینه شده است .

 این پروژه‌ با حاشیه‌های عجیبی همراه بوده ،حاشیه‌هایی که هم‌زمان با کلنگ‌زنی آن در سال ۸۳ آغاز شد. زمینی که پارکینگ تئاتر شهر بود در زمان ساخت، به تالار قشقایی لطمه زد و اعتراض هنرمندان تئاتر را به دنبال داشت.حکم توقف ساخت مسجد بدون گنبد و مناره «مجتمع فرهنگی و مذهبی ولیعصر» در شورای چهارم صادر شد . مجتبی شاکری آن زمان بازدیدی از این مسجد داشته و آن را برخلاف معماری ایرانی و اسلامی تشخیص داده و اعلام کرده بود ساخت آن متوقف شود. همان زمان مشاوری برای طرح گرفته می‌شود تا این بنا دارای گنبد و مناره شود، اما این بنا با همان طراحی تکمیل و در سال ۹۷ آماده بهره‌برداری می‌شود.

دلیل آن که این پروژه به مدیریت شهری تحویل داده نشده، مقاومت روحانی‌ای بود که در سال‌های دور مسئولیت نمازخانه‌ای در این محل را بر عهده داشت ؛ امام‌جماعت بعد از اتمام پروژه خود را مالک کل این بنا می دانست .هر ظهر و غروب نماز جماعتی خلوت با حدود ۲۰ تا ۳۰ نمازگزار در آن برگزار می شد. پارکینگ و انبارهای آن هم غیررسمی در حال بهره‌برداری بود. آن روحانی دیگر زنده نیست و دیگر مقاومتی برای تحویل آن به شهرداری وجود ندارد اما با این وجود باز هم این پروژه بلاتکلیف است .

 پیش ازاین علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران درخصوص سرانجام این پروژه شهری به اکو ایران گفته بود :‌ ما تا الآن در مورد مجتمع فرهنگی ولیعصر کوتاهی کردیم به خاطر این که در تفکر انقلاب اسلامی توقف نداریم ، فکر می کنیم، راه حل پیدا می کنیم و امتحان می کنیم و با طراحی مناسب نتیجه هم می گیریم و اگر تصمیم مان ایراد داشت اصلاح می کنیم.

وی ادامه می دهد :‌ این که تا کنون وضعیت آنجا رها و بی تکلیف است حداقل در دوره جدید شاید هم در شورا و هم در شهرداری کوتاهی کردیم ولی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی پیگیری می کنیم تا بهترین راه حل را برای آنجا پیدا کنیم که متناسب با فضای اطرافش که بهسازی و ترمیم می شود بتواند برای وضعیت اجتماعی آنجا کمک کننده و مدد رسان باشد.

پیش از این مدیران و اعضای سابق شورای شهر تهران برای کاربری این مجتمع فرهنگی کاربری هایی مانند  موزه تعزیه و نمایش های آیین ایران و یا ایجاد یک  یک موزه و مرکز جدی در زمینه نقاشی، خط، هنرهای تجسمی، آثار گرافیکی و نقاشی خط‌ها برای هنرهای معاصر اسلامی باشد.