توافق برای ساخت‌وساز در پادگان دوشان تپه، نزدیک است. مدیران شهری تاکید دارند باند پروازی دراین پادگان حفظ می‌شود اما کارشناسان شهری بر اساس اطلاعاتی که از توافق ارتش و شهرداری در این خصوص به بیرون درز پیدا کرده، از کوتاه شدن این باند پروازی ابراز نگرانی کرده‌اند .

هفته گذشته احمد صادقی عضو شورای شهر تهران با اشاره به موضوع باند پروازی دوشان تپه در صحن شورای شهر تذکر داده بود:باند پروازی دوشان تپه اگرچه استاندارد های لازم را برای پروازهای مسافرتی ندارد ولی در زمان بحران ( زلزله، جنگ و ..) مناسب برای تخلیه مجروحین حوادث است. این باند پروازی یکی از ذخایر اراضی تخلیه مجروحین زمان حادثه شهر تهران است که باید حفظ شود  و امیدواریم در کمیسیون ماده 5 برای این موضوع تصمیمات خوبی گرفته شود.

به تازگی محمدهادی علی‌احمدی،شهردار منطقه 13 درخصوص احتمال کوتاه شدن باند پروازی دوشان‌تپه و لزوم حفظ این باند پروازی برای استفاده در زمان‌های بحران گفته است :‌برای اینکه دقیقا تشخیص داده شود کدام هواپیماها یا بالگردها می‌توانند در آنجا بنشینند، مشاور هوانوردی گرفته شد. با وجود آنکه تکلیف نبوده اما این کار را کردیم تا کار درست را انجام دهیم و دقیقا آنچه مشاوران گفتند را اجرا می‌کنیم.

وی ادامه داد: طی دو، سه دهه گذشته اطراف باند دوشان‌تپه ساخت و سازهای زیادی انجام شده است که همه آنها را بررسی کردند. یکی دو مدل هواپیما گفته شده که امکان پرواز در وضعیت کنونی این باند را دارند. باید بر اساس آنچه می‌توانند بنشیند، طراحی را انجام دهیم. نمی‌توانیم اطراف این باند پروازی که از گذشته ساخته شده را خراب کنیم. بنابراین تمام دغدغه‌های سازمان هوانوردی، سازمان هواپیمایی، قرارگاه ثارالله و سازمان بحران کل کشور را در نظر گرفتیم.

شهردار منطقه 13 تاکید کرد:چند مدل پرنده تشخیص داده شده که می‌توانند از این باند پروازی استفاده کنند و این باند برای پرواز همین پروازها مناسب خواهد بود و هیچ چیزی کمتر نمی‌شود. دوشان تپه 40، 50 سال پیش فرودگاه بوده و اکنون اطراف آن ساخت‌وساز صورت گرفته است.