به گزارش اکوایران، قیمت دلار در هفته گذشته مسیر افزایشی را دنبال کرد و در پایان معاملات روز شنبه این هفته روی 28 هزار و 720 تومان قرار گرفت، قیمت دلار ار روز یکشنبه وارد روند کاهشی شد و تحلیل‌گران معتقد بودند خبر آزاد شدن 3.5 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران در افت قیمت دلار موثر بود. قیمت دلار عصر روز گذشته روی 28 هزار و 190 تومان قرار داشت. دلار معاملات امروز را با قیمت 28 هزار و 170 تومان آغاز کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 28 هزار و 120 قرار گرفت. قیمت درهم امارات در این زمان 7 هزار و 710 تومان بود و معادل درهمی قیمت دلار 28 هزار و 319 تومان به دست می‌آمد، اختلاف قیمت دلار و معادل درهمی آن نسبت به روز گذشته رشد داشت و نشان می‌داد، ناهماهنگی در حرکت قیمت ارزهای مختلف به وجود آمده است، دامنه نوسان قیمت دلار نیز نسبت به روز گذشته افزایش یافته بود و این مسئله نیز می‌توانست در فاصله گرفتن قیمت دلار آزاد و معادل درهمی آن در برخی مقاطع روز تاثیرگذار باشد.

دلار بازار ارز

آمریکا آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده را تایید نمی‌کند

رئیس جمهور جدید ایران معتقد است منابع ارزی و ریالی کشور در حال افزایش است و در صورت صحت این مسئله می‌توان به افت قیمت دلار امیدوار بود، اما وزارت خارجه آمریکا آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران را تایید نمی‌کند و می‌گوید تحریم‌های کنونی آمریکا در ارتباط با ایران پابرجا خواهد بود، تنها دو هفته تا شروع دور جدید مذاکرات احیای برجام باقی مانده است و تغییر معناداری در موضع طرف ایرانی و آمریکایی مشاهده نمی‌شود، بانک مرکزی و مقامات دولتی پیشاپیش از گشایش‌های ارزی سخن می‌گویند و افزایش عرضه در بازار متشکل مشهود است، اما به نظر نمی‌رسد قیمت دلار پایدار شده باشد و رشد هفته گذشته قیمت دلار گویای این مسئله است.

قیمت سکه رقم‌هایی بالای مرز حساس را ثبت کرد

قیمت طلا روز گذشته رقم‌هایی نزدیک به 1870 دلار را به ثبت رساند و در ساعت 11 و 33 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1864 دلار قرار داشت.  به نظر می‌رسد عبور از مرزهای 1835 و 1850 دلار امیدواری به روند قیمتی طلا را به طور جدی تغییر داده است. قیمت سکه امامی هم تحت تاثیر امیدواری در بازار طلای جهانی رقم‌هایی بالای مرز 12 میلیون و 500 هزار تومان را به ثبت رساند. قیمت سکه امامی در ساعت 11 و 44 دقیقه صبح روی 12 میلیون و 520 هزار تومان قرار داشت، قیمت دلار در این مقطع 28 هزار و 250 تومان بود و اندازه حباب قیمتی سکه یک درصد به دست می‌آمد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت، قیمت دلار افت کرد. دامنه نوسان قیمت دلار زیاد شد. اختلاف قیمت دلار و معادل درهمی آن افزایش یافت. قیمت سکه امامی رقم‌هایی بالای مرز 12 میلیون و 500 هزار تومان را به ثبت رساند.