پس از آنکه شرکت بازاریابی دولتی عراق اعلام کرد که صادرات تحت تأثیر درگیری‌های خشونت آمیز در بغداد قرار نگرفته است قیمت نفت سقوط کرد، زیرا کاهش ریسک در بغداد باعث  کاهش قیمت نفت شد. در گیری‌ها در بغداد به تولید نفت عراق آسیب نزده و نگرانی معامله گران را از مختل شدن یکی از مبادی اصلی عرضه نفت را کاهش داده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت روز سه شنبه پس از بر طرف شدن نگرانی‌ها در مورد عراق حدود هفت دلار به ازای هر بشکه کاهش یافت.

به گزارش بلومبرگ، علا الیاسیری مدیر کل شرکت ملی بازاریابی نفت عراق در مصاحبه‌ای گفت که عراق ظرفیت افزایش صادرات به همه مقاصد را دارد و هیچ درخواستی را برای نفت بیشتر رد نمی‌کند. خشونت در  مرکز بغداد، دور از مرکز اصلی تولید و صادرات بصره در جنوب و مناطق تولیدی شمال پایتخت است.

عربستان سعودی در این ماه هشدار داد که ممکن است اوپک در جلسه پنجم سپتامبر میزان تولید را کاهش دهد، با حمایت سایر اعضای ائتلاف  از این تصمیم، نفت خام افزایش تازه‌ای را پس از مدتی کاهش تجربه کرد، گلدمن ساکس در  یادداشتی که اشاره به روند صعودی بازار داشت اعلام کرد که هم اکنون اقدام به خرید کامودیتی ها کنید و بعداً نگران رکود باشید.

با ادامه مذاکرات بر سر احیای برجام تاجران با دقت مراقب افزایش احتمالی عرضه نفت از سوی ایران هستند.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در اوآندا گفت: به نظر می رسد اوپک پلاس علاقه ای به کاهش قیمت نفت به زیر صد دلار در هر بشکه ندارد و این کلمات به تنهایی می توانند قیمت ها را در حال حاضر بالا نگه دارند.