برنامه اکوخبر

توپخانه کرونای جدید علیه کودکان

ابتدای شیوع ویروس کرونای انگلیسی بسیاری از متخصصان اعلام کردند که تفاوت این ویروس با انواع قبلی صرفا در سرعت انتقال بیشتر آن است.

در حالی که این روزها نه تنها درباره قدرت کشندگی بیشتر این نسخه جهش‌یافته خبرهایی شنیده می‌شود بلکه هشدار جدی‌تر و البته تلخ‌تری هم در میان است، اینکه ویروس جهش‌یافته جدید افراد کم سن و سال به ویژه کودکان و نوجوانان را بیشتر از نسخه قبلی درگیر می‌کند تا جایی که به تازگی دو‌ کودک در خوزستان بر اثر ابتلا به ویروس جان باختند.

 

 حمله ویروس جهش یافته به بچه ها چقدر جدیست؟

اعلام خبر فوت دو کودک در خوزستان بر اثر ابتلا به کرونا توجه همه را به سمت حمله این بیماری به بچه ها جلب کرده، رئیس دانشگاه جندی شاپور این خبر را اعلام کرده و گفته برخلاف پیک های قبل که درگیری بیشتر در گروه های سنی بالاتر رخ میداد اما در پیک اخیر با انتشار کرونای انگلیسی کودکان و جوانان هم قربانی میشوند. امروز خردسال یک ساله و کودک ۹ ساله ای را در خوزستان از دست دادیم. دکتر ابول نژادیان بعد از اعلام این خبر  از والدین خواسته از خود و فرزندانشان مراقبت کنند چرا که بیرون از خانه توپخانه کرونا فعال است. از طرف دیگه ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت هم همزمان با تائید شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در سراسر کشور درباره کاهش سن ابتلا به این بیماری و شیوع ویروس جدید از طریق جوانان هشدار داد و گفت که موارد ابتلا به کرونا در سن ۵ تا ۱۷ سال افزایش یافته، طوری که این آمار در استان تهران از ۴ به ۱۱ درصد رسیده همچنین موارد بستری افراد زیر ۱۲ سال هم افزایش یافته. عجیب اینکه قبلا اعلام می شد که کرونای انگلیسی صرفا قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و از جهات دیگه چندان تفاوتی با کرونای معمولی نداره اما حالا هم نسبت به قدرت انتقالش هشدارهای زیادی داده میشه و هم نسبت به کشندگی اش، ابتلای بچه ها هم که موضوع جدیدیست که مطرح میشود و واقعا نگران کننده است.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد