به گزارش اکوایران، روند شاخص کل بورس در هفته اخیر نزولی بود. در اولین روز کاری هفته شاخص نزول 12 هزار واحدی را پشت سر گذاشت اما پس از آن در روزهای بعدی وضعیت بازار متعادل شد و دامنه نوسان شاخص‌ها کوتاه‌تر از روز شنبه بود.

روز یکشنبه شاخص صعودی شد و هزار و 346 واحد بالا آمد. روز دوشنبه شاخص به صعود ادامه داد و 4 هزار و 169 واحد افزایش یافت. شاخص روز سه‌شنبه نیز 3 هزار و 912 واحد رشد کرد. 

اما در روز چهارشنبه شاخص 8 هزار و 476 واحد ریزش کرد و شاخص در آخرین روز کاری هفته پائین‌تر از سطح هفته قبل ایستاد.

بورس

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم یک میلیون و 502 هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل 11 هزار و 117 واحد پائین‌‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی 0.7 درصد شد. 

شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین 2 هزار و 962 واحد پائین‌تر ایستاد و بازدهی منفی 7 دهم (0.7) درصدی را ثبت کرد. 

افت معاملات سهام 

در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات کل هفته 20 هزار و 574 تومان بود که نسبت به رقم 32 هزار و 9 میلیاردی هفته پیشین، افت 36 درصدی داشته است.

در هفته اخیر ارزش معاملات خرد نیز افت کرد. در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 3 هزار و 428 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 3 هزار و 861 میلیاردی هفته پیشین، کاهش 11 درصدی داشته است. 

افزایش میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر 53 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین 27 میلیارد تومان بیشتر بود و رشد 103 درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته 120 میلیارد تومان بود که در روز چهارشنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز دو‌شنبه برمی‌گردد که 8 میلیارد تومان بود.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر 67 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 40 میلیارد تومان کمتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید 37 درصد کاهش یافته است. بالاترین رقم هفته 110 میلیارد تومان بود و در روز سه‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهارشنبه برمی‌گردد که 26 میلیارد تومان بود.

خروج سرمایه حقیقی

در هفته اخیر شاهد خروج پول حقیقی در تمامی روزهای معاملاتی بودیم و خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود. 

در مجموع کل هفته هزار و 663 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 332 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته کاهش 12 درصدی داشته است. در پایان هفته اخیر رکورد 17 روز خروج پول حقیقی متوالی ثبت شد.