به گزارش اکوایران، در معاملات روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 24 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 91 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 14 ماه اخیر است. 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 751 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 408 میلیارد تومان بود که 50 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

شیمیایی‌ها در صدر گروه‌ها

گروه شیمیایی در جریان معاملات امروز با ۲۵ هزار و ۸۲۳ معامله به ارزش 176 میلیارد تومان در صدر گروه‌های بورسی قرار داشت. همچنین، گروه خودرو با ۲۰ هزار و ۶۲۱ معامله به ارزش 140 میلیارد تومان، گروه فلزات اساسی با ۱۲ هزار و ۹۶۸ معامله به ارزش 94 میلیارد تومان، گروه سیمان با ۱۵ هزار و ۵۵۷ معامله به ارزش 85 میلیارد تومان و گروه بانک‌ها با ۸ هزار و ۹۸۹ معامله به ارزش 81 میلیارد تومان در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

نوری و شستا در صدر نمادها

در معاملات امروز نماد نوری (شرکت پتروشیمی نوری) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 59 میلیارد تومان بود. 

پس از نوری، نماد خگستر بیشترین ارزش معاملات را داشت و وخاور رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن وساپا و شستا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز سهام شستا با تعداد 343 میلیون و 510 هزار و 783 سهم در صدر قرار گرفته است. خگستر در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به نماد وساخت تعلق داشت. نمادهای وتجارت و فلوله نیز در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

تداوم ریزش شاخص‌ها

امروز شاخص کل بورس پایتخت با ریزش 888 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 468 هزار و 944 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با افت 755 واحدی در سطح 401 هزار و 678 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) یک واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 619 واحد قرار گرفت.  

بورس