به گزارش اکوایران، بیت کوین (BTC) برای اولین بار از 22 ژوئن از مرز 29000 دلار سقوط کرده است. این حرکت نزولی در حالی رخ می‌دهد که حجم بازار  ارزهای دیجیتال شاهد کاهش 21 میلیارد دلاری است.

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، همراه با سقوط بیت‌کوین، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال نیز 1.7 درصد کاهش یافته است. در زمان نگارش حجم بازار این مقاله از 1.185 تریلیون دلار به 1.164 تریلیون دلار کاهش یافت.

نوسانات قیمت فعلی بیت کوین هنوز از سقف 0.011 در 14 جولای، زمانی که بیت کوین در حدود 31350 دلار معامله می شد، فاصله دارد. نوسانات بالا با افزایش ناگهانی حجم معاملات 24 ساعته بیت کوین، 25 درصد افزایش یافته و در حال حاضر به بیش از 13 میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های نهنگ بیت‌کوین، به ارزش بیش از یک میلیون دلار، از 31 جولای به 1344 در اول آگوست افزایش یافت.

پیش از این، نویسنده 76 ساله کتاب «پدر پولدار پدر فقیر»، رابرت کیوساکی، ضمن اشاره به معضل مالی در ایالات متحده، اشتیاق خود را برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین اعلام کرد. کیوساکی معتقد است که دلیل اصلی رشد سهام آمریکا افزایش سقف بدهی است.

 بیت‌کوین 2 درصد در میان دعوای سازمان بورس آمریکا و تحولات سیاسی سقوط کرد

در روز سه‌شنبه، در میان تحولات قابل توجه در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال، ارزش معاملات بیت‌کوین نزدیک به ۲ درصد کاهش یافت و به ۲۸۹۱۲ دلار رسید.

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ریچارد هارت، مغز متفکر Hex، با ادعای فروش اوراق بهادار ثبت نشده به ارزش یک میلیارد دلار، نگرانی‌های نظارتی را برانگیخته است.

علاوه بر این، عرصه سیاسی به عدم اطمینان بیشتر می‌افزاید و یکی از رقبای جمهوری‌خواه متعهد شد که در صورت انتخاب شدن، «جنگ» رئیس‌جمهور بایدن علیه بیت‌کوین را متوقف کند.

علاوه بر این، IRS یک الزام جدید را معرفی کرده است که مالیات دهندگان آمریکایی را موظف می کند تا پاداش‌های مربوط به سرمایه گذاری کریپتو را به عنوان درآمد ناخالص گزارش کنند، که بیشتر بر احساسات بازار تأثیر می گذارد و به نوسانات اخیر قیمت کمک می کند.

سازمان بورس آمریکا علیه Hex Creator

شکایت اخیر سازمان بورس علیه ریچارد هارت، خالق Hex و Pulsechain، نگرانی‌هایی را در مورد سرکوب احتمالی دارایی‌های ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

به دلیل موضع گزارش شده سازمان بورس در مورد در نظر گرفتن همه دارایی‌های رمزنگاری به جز بیت‌کوین، به عنوان اوراق بهادار، سرمایه‌گذاران نامطمئن هستند و اقدام به فروش گسترده می‌کنند.

این امر منجر به کاهش قیمت BTC/USD شده است، زیرا فعالان بازار در مورد مقررات نظارتی محتاط هستند.