به گزارش اکوایران، تحلیل‌گر حوزه ارزهای دیجیتال با نام مستعار، رکت کپیتال (Rekt Capital) با 350200 دنبال‌کننده در پلتفرم X (توییتر سابق)، یک سوال مهم را مطرح می‌کند، آیا بیت کوین تا ماه سپتامبر به 22000 دلار سقوط می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال، رکت کپیتال با بررسی کاهش‌های قیمتی تاریخی بیت کوین در ماه آگوست تحلیل خود را شروع می‌کند.

در گذشته، بیشترین کاهش‌ قیمت برای بیت کوین در آگوست سال 2014 با 17 درصد کاهش و در سال 2015 با 18 درصد کاهش بوده است. در سال جاری، بیت کوین کاهش 16 درصدی را در ماه آگوست تجربه کرده است.

اگر بیت کوین منعکس‌کننده افت تاریخی 18 درصدی ماه آگوست باشد، قیمت آن حدود 24700 دلار خواهد بود. با این حال، رکت کپیتال معتقد است که 24700 دلار ممکن است پایان ریزش قیمت نباشد و به دو دلیل کلیدی اشاره می‌کند.

اولاً، بیت کوین در حال تشکیل یک الگوی سقف دوقلو (Double Top) که در واقع یک الگوی برگشتی نزولی در تحلیل تکنیکال در نظر گرفته می‌شود، است. این الگو زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت دارایی دو بار به اوج خود می‌رسد و توان عبور از سقف قبلی را ندارد، در این بین یک کاهش قیمت شکل خواهد گرفت.

این الگو زمانی تایید می‌شود که قیمت بتواند از خط گردن (Neckline) عبور کند. وجود یک الگوی سقف دوقلو می‌تواند منجر به ریزش بیت کوین، به 22000 دلار شود.

ثانیاً، داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که بیت‌کوین اغلب در ماه سپتامبر کاهش‌های تک‌رقمی را تجربه می‌کند. رکت کپیتال با ترکیب این روند تاریخی با تایید احتمالی الگوی سقف دوقلو، حدس می‌زند که بیت‌کوین می‌تواند در ماه سپتامبر 10 درصد دیگر کاهش پیدا کند و به قیمت حدود 22200 دلار برسد.