به گزارش اکوایران، اتریوم دستاوردهای خود در زمینه رشد قیمت را که در یک دوره مداوم به دست آورده بود، از دست داده است. این ارز دیجیتال که به دنبال صدور مجوز برای صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین، در تاریخ 11 ژانویه سال جاری میلادی (21 دی) از سطح قیمت 2 هزار و 600 دلار نیز فراتر رفت، اکنون تا سطح 2 هزار 300 دلار افت قیمت پیدا کرده است.

به نوشته ایوستینگ، نمودار قیمت اتریوم روند نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهد زیرا این ارز دیجیتال به سرعت از بالاترین نقطه قیمتی خود سقوط کرده و به سطوحی بازگشته که توانایی آن در حفظ روند رشد قیمت پیشین را کمرنگ می‌کند.

کاهش قابل توجه قیمت اتریوم یک سیگنال قوی از یک بازار نزولی است. این نشان‌دهنده بی‌میلی سرمایه‌گذاران برای قرار دادن پول خود در بالاترین سطح قبلی است؛ احتمالا به این دلیل که اتریوم اخیرا عملکرد خوبی نداشته است. این فقدان شتاب و شکست در بازیابی، حساسیت قیمت اتریوم را در شرایط فعلی بازار برجسته می‌کند.

با نگاهی به جنبه فنی، اتریوم از سطح حمایتیِ قوی - در حدود 2 هزار و 350 دلار - عبور کرده است. این قیمت که قبلا علاقه خرید قابل توجهی را به خود جلب می‌کرد، اکنون شکسته شده است و یک واکنش زنجیره‌ای را به وجود آورده است. سطح حمایت مهم بعدی تقریبا در حدود 2 هزار 175 دلار است، جایی که خریداران ممکن است برای متوقف کردن کاهش بیشتر قیمت اتریوم وارد عمل شوند.

از طرف دیگر، هر تلاشی برای بازیابی قیمت با مقاومتی در حدود قیمت 2 هزار و 338 دلار روبه‌رو خواهد شد، سطحی که اکنون به عنوان مرز پایینی محدوده تثبیت قبل از افت عمل می‌کند. با این حال، چالش واقعی در سطوح مقاومت بالاتر نهفته است که قبلا حدود 2 هزار و 500 دلار تعیین شده بود و اتریوم در آن زمان برای حفظ حرکت صعودی خود تلاش می‎کرد.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (15 بهمن) از 42 هزار و 596 دلار تا 43 هزار و 113 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، حدود 42 هزار و 700 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 400 دلار کاهش یافته است. ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 13/41 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود 2 درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 2 هزار و 272 دلار تا 2 هزار و 309 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 11 شب به وقت ایران، 2 هزار و 279 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 20 دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 4/56 میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود 1 درصد افزایش یافته است.