به گزارش اکوایران، جولیو مورنو -‌مدیر تحقیقات کریپتوکوانت‌- در پست اخیر خود در ایکس اعلام کرد که نهنگ‌های جدید بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ حدود ۱۰۰ میلیارد دلار به بازار تزریق کرده‌اند. این سرمایه‌گذاری کلان از سوی افراد و مؤسسات ثروتمند، نشان‌دهنده‌ی افزایش اعتماد به پتانسیل بلندمدت بیت‌کوین است.

به نوشته اینوستینگ، نهنگ‌های بیت‌کوین به اشخاص یا نهادهایی گفته می‌شود که مقدار زیادی بیت‌کوین در اختیار دارند. در سال 2024، تعداد زیادی آدرس جدید نهنگ‌ها به وجود آمده است که به‌طور کلی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار به بازار کریپتو اضافه کرده‌اند. به‌طور میانگین، روزانه یک میلیارد دلار به والت‌های این نهنگ‌های جدید اضافه شده است.

کی یانگ جو -‌بنیان‌گذار کریپتوکوانت‌- در ۳۱ می (11 خرداد) اعلام کرد که فعالیت فعلی بازار شبیه به اواسط سال ۲۰۲۰ است، زمانی که دوره‌ای از انباشت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها منجر به یک روند صعودی شد و قیمت بیت‌کوین را در سال ۲۰۲۱ به ۶۹ هزار دلار رساند. این موضوع نشان می‌دهد که تاریخ ممکن است در حال تکرار باشد.

این روند نشان‌دهنده‌ی افزایش علاقه‌ی بازار و احتمالا خوش‌بینی در بین سرمایه‌گذاران است. باوجود نوسان کم قیمت، ورود قابل توجه این نهنگ‌ها به بازار بیت‌کوین می‌تواند زمینه‌ساز رشد قیمت دیگری شود. تحلیل‌گران سطح مقاومت قیمت بیت‌کوین را در حدود ۷۲ هزار دلار زیر نظر دارند و پیش‌بینی می‌کنند که شکستن این سطح می‌تواند منجر به رکوردهای قیمتی جدید، احتمالا در حدود ۷۵ هزار دلار شود.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز یکشنبه (13 خرداد) از 67 هزار و 389 دلار تا 68 هزار و 447 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 19:50 به وقت ایران، 68 هزار و 27 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 350 دلار افزایش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 14/57 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود 1 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 772 دلار تا 3 هزار و 838 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 19:50 به وقت ایران، 3 هزار و 793 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 5 دلار کمتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در 24 ساعت گذشته 10/20 میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود 2 درصد کاهش یافته است.