به گزارش اکوایران، در حالی که یک هفته تا اولین مناظره ریاست جمهوری باقی مانده است، رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه به کمپ دیوید می‌‌رود تا برای دیدار حساس خود با رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ آماده شود.

تفرجگاه معروف روستایی در کوه‌های مریلند میزبان کمپ‌های مناظره‌ای بسیاری در طول سال‌های انتخابات بوده است، و بایدن امیدوار است که در روزهای قبل از مناظره 27 ژوئن که توسط سی‌ان‌ان در آتلانتا برگزار می‌شود، از فضای خلوت خود نهایت استفاده را ببرد.

به گزارش ای‌‌بی‌سی، این مناظره که توسط مجریان سی‌ان‌ان جیک تپر و دانا بش مدیریت می‌شود، تقریباً 90 دقیقه با دو وقفه تبلیغاتی ادامه خواهد داشت. این اولین مورد از دو مناظره برنامه‌ریزی شده بین نامزدها است که دومین آن در 10 سپتامبر توسط ای‌بی‌سی نیوز میزبانی خواهد شد.

در اولین رویارویی واقعی بین این دو در این چرخه انتخاباتی، رویارویی به طور بالقوه می‌تواند داستان را برای هر دو نامزد تغییر دهد و هر کدام به دنبال جذب رای‌‌دهندگان بلاتکلیف در رقابتی هستند که انتظار می‌رود رقابت بسیار فشرده‌ای باشد.

کمپین بایدن گفت که او در حال آماده سازی راه‌هایی است تا ترامپ را در صحنه مناظره به دلیل سابقه و اظهاراتی که در مورد موضوعاتی از حقوق باروری تا اقتصاد بیان کرده است - از جمله اظهار نظر او مبنی بر اینکه در «روز اول» یک دیکتاتور خواهد بود، پاسخگو کند.

اگرچه بایدن برای همه سناریوها آماده می‌شود، برخی از مشاوران او گفتند که معتقدند ترامپ نسخه منظم‌تری از خودش روی صحنه خواهد بود. منابع آگاه از برنامه‌ریزی تیم بایدن نیز گفتند که معتقدند ترامپ بیشتر از آنچه که نشان می‌دهد در حال آماده شدن است.

به گفته مقامات، برخلاف سال 2020، وظایف بایدن در سال 2024 به عنوان رئیس جمهور، بخشی از زمان آماده سازی برای مناظره را از او می‌گیرد، به این معنی که بسیاری از مراحل آماده‌سازی به روزهای قبل از مناظره محدود می‌شود.

بایدن چند هفته‌ای را به پایان رسانده است که شامل دو سفر خارجی و میزبانی از دو مراسم گردآوری کمک مالی بزرگ می‌شود. همه اینها در حالی است که با پیامدهای عاطفی محکومیت اخیر پسرش هانتر بایدن به اتهام حمل اسلحه درگیر است.

به گفته یکی از مقامات کمپین انتخاباتی، ران کلین، رئیس سابق دفتر بایدن، مقدمات مناظره را رهبری می‌کند. دیگر دستیاران ارشد و مشاوران قدیمی کمپین از جمله سدریک ریچموند، دستیار سابق کاخ سفید و رئیس کنونی کمپین انتخاباتی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.

این اولین باری نیست که کلاین نقش اصلی را بازی می‌کند. او علاوه بر کمک به بایدن در آماده‌سازی مناظره‌اش در سال 2020، آماده‌سازی هیلاری کلینتون در سال 2016، باراک اوباما در سال‌های 2008 و 2012 و جان کری در سال 2004 را بر عهده داشت.

در سال 2020، بایدن در مصاحبه‌‌‌ای با ان‌بی‌سی نیوز گفت که راهبرد آماده‌سازی مناظره شامل «بررسی گفته‌های ترامپ و دروغ‌های متعددی است که او گفته است».

هدف بایدن این است که ترامپ را نه تنها در مورد سوابق دولتش، بلکه همچنین نظراتی را که او در مسیر مبارزات انتخاباتی در مورد موضوعاتی از حقوق باروری گرفته تا اقتصاد، تهدیدات خشونت‌آمیز سیاسی و آنچه مقامات کمپین بایدن می‌گویند، تلاش‌‌‌‌‌‌‌های او برای تضعیف سیستم قضایی است، پاسخگو کنند.

بایدن به شوخی از ترامپ به دلیل پیشنهاد استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها برای درمان کرونا انتقاد کرد.

بایدن پس از کنفرانس قانونگذاری ملی اتحادیه‌های کارگری ساختمان آمریکای شمالی در ماه آوریل گفت: «به یاد داشته باشید زمانی که او سعی داشت با کووید مقابله کند، گفت فقط کمی سفید کننده در رگ‌هایتان تزریق کنید.»

ترامپ و کمپین انتخاباتی او این روایت را مطرح می‌کنند که بایدن در میانه «زوال عقلی» است.

اگر بایدن انتخاب شود، پس از اتمام دوره دوم ریاست جمهوری خود، با 86 سال سن، مسن‌ترین رئیس جمهور تاریخ خواهد بود.

بر اساس میانگین نظرسنجی 538، اعداد نظرسنجی او نشان می‌دهد که در ایالت‌های کلیدی در میدان نبرد با ترامپ شانه به شانه پیش می‌رود. او باید برای رفع تردید رای‌دهندگان عملکرد خوبی داشته باشد.

به طور جداگانه، پیش از مناظره، کمپین بایدن بر انتقاد از ترامپ به دلیل 34 محکومیت جنایی او در دادگاه نیویورک متمرکز شده است.

آن‌ها در تبلیغ جدیدی که بخشی از کمپین رسانه‌ای 50 میلیون دلاری در ماه ژوئن است، انتخابات این نوامبر را به‌عنوان انتخاباتی بین «یک جنایتکار محکوم» و «رئیس‌جمهوری که برای خانواده شما می‌جنگد» نامگذاری کرده‌اند.