به گزارش اکوایران، در شرایطی که نماینده اتحادیه اروپا در روزهای آتی عازم تهران خواهد شد، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرده آژانس به شدت نگران غنی‌سازی اعلام نشده اورانیوم در ایران است.

بنا بر گزارش بلومبرگ، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرده آژانس به شدت نگران غنی‌سازی اعلام نشده اورانیوم در ایران است و به نظر می‌رسد مذاکرات با هدف بازگرداندن توافق هسته ای 2015 با بن بست مواجه شده است.

گروسی امروز (سه‌شنبه) در پارلمان اروپا ادعا کرده در چند ماه گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توانسته آثار اورانیوم غنی‌شده را در مکان‌هایی شناسایی کند که توسط ایران به‌عنوان مکان‌هایی که فعالیتی در آن صورت می‌گرفته اعلام نشده بود. او گفته: «ما به شدت نگران این موضوع هستیم. وضعیت خیلی خوب به نظر نمی رسد. ایران، در حال حاضر، نوع اطلاعاتی که ما از آنها نیاز داریم ارائه نکرده است».

اظهارات وی در حالی بیان می شود که انریکه مورا، دیپلمات اتحادیه اروپا که وظیفه هماهنگی مذاکرات متوقف شده برای احیای این توافق مهم را بر عهده دارد، برای گفتگو با مقامات ایرانی به تهران سفر می کند.

گروسی هم‌چنین افزوده: «البته ما هنوز امیدواریم که توافقی در یک بازه زمانی معقول به دست آید، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که پنجره فرصت هر زمان ممکن است بسته شود».