وی افزود: بر این اساس نرخ پایه ورودی مسافران در مترو با ۱۶ درصد افزایش همراه شد و بر اساس پیمایش تا دو کیلومتر با نرخ ورودی و مازاد بر آن تا ۳۰ کیلومتر برای هر کیلومتر ۴۰ درصد افزایش را داشته است. مازاد بر ۳۰ کیلومتر نیز برای کرایه شهروندان مبلغ بیشتری را پرداخت نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: ۳۰ درصد افزایش خطوط حومه‌ای نیز به تصویب اعضای شورا رسید و به این ترتیب برای بلیت تک سفره که در حال حاضر با نرخ ۳۳۰۰ تومان خریداری می‌شود، در سال آینده حداکثر به قیمت ۴ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کند.

تشکری هاشمی با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی ورودی خطوط اتوبوس، گفت: برای خطوط تندرو در بازه‌های ۵ کیلومتر ۲۰ درصد افزایش و برای خطوط عادی به ازای هر ۲.۵ کیلومتر ۴۰ درصد افزایش به تصویب رسیده است.

وی در تشریح نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر تهران هم تصریح کرد: برای تاکسیرانی تصمیمات ویژه‌ای اتخاذ شد. نخست آنکه برخط شدن تاکسی‌ها مقرر شد که ظرف ۳ ماه از سوی شهرداری تهران با ارائه سامانه برخط تحقق پیدا کند تا نرخ کرایه‌ها بر اساس متغیرهای محیطی و به صورت عادلانه‌تر محاسبه شود.