با عقب نشینی اسکناس آمریکایی، اونس طلا به کمک افزایشی های بازار سکه آمده است. رشد بهای اونس طلا در بعدازظهر روز گذشته به نزدیکی مرز 2 هزار دلاری موجب شد که سکه امامی تا محدوده 13 میلیون و 480 هزار تومانی رشد کند و به مقاومت میانی کانال 13 میلیون یعنی مرز 13 میلیون و 500 هزار  تومان نزدیک شود. 

photo_۲۰۲۲-۰۴-۱۹_۰۹-۲۳-۳۷ (2)

به گفته بیشتر فعالان، اگر افت قیمت دلار نبود، دیروز سکه از مقاومت 13 میلیون و 500 هزار تومان عبور و راه خود را برای فتح مقاومت بزرگ تر 13 میلیون و 800 هزار تومانی هموارتر کرده بود. در این شرایط می توان گفت که در صورت عدم افت دلار در روز جاری و برگشت این ارز به سوی سطوح بالاتر، احتمال شکست مرز 13 میلیون و 500 هزار تومانی سکه در روز جاری وجود خواهد داشت. 

شماری از معامله گران بازار سکه اعتقاد دارند که افزایش قیمت در این بازار ادامه خواهد داشت و تا زمانی که خبر مثبت واقعی به بازار نرسد، شرایط برای نزول پایدار فراهم نخواهد شد. در انتهای هفته گذشته، برخی منابع خبری اعلام کردند که 7 میلیارد دارایی بلوکه شده ایران در کره جنوبی در حال آزاد شدن است. همین خبر بازار را در مسیر نزولی قرار داد ولی روز شنبه این خبر تکذیب شد و بازار بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت. به نظر می رسد در این شرایط دیگر تنها انتشار اخبار مثبت نیز فضای بازار را چندان تحت تاثیر قرار ندهد. 

 

photo_۲۰۲۲-۰۴-۱۹_۰۹-۲۳-۳۶